Ruch JOW

Spotkanie Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW w Czeszowie

Dzięki przychylności pana Bogdana Ludkowskiego w jego Hotelu „Niezły Młyn” w Czeszowie zebrał się Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego i około 20 aktywnych uczestników Ruchu JOW z całej Polski, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Koszalina, Krakowa, Lubina, Nysy, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Główną częścią spotkania było formalne zebranie Zarządu, na którym rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu zgłosił dotychczasowy prezes prof. Jerzy Przystawa. Po dyskusji Zarząd stosunkiem głosów 5:1:1 wybrał nowego prezesa, którym został pan mgr inż. Wojciech Kaźmierczak z Wrocławia. Obecnie skład Zarządu przedstawia się następująco:

1. Prezes Zarządu – Wojciech Kaźmierczak, Wrocław
2. Wiceprezes – Tadeusz Browarek, Warszawa
3. Skarbnik – Włodzimierz Urbańczak, Poznań
4. Członek – Jerzy Przystawa, Wrocław
5. Członek – Janusz Sanocki, Nysa
6. Członek – Edward Wóltański, Lubin
7. Członek – Remigiusz Zarzycki, Warszawa

Czeszów, 22 września 2012. Prof. Jerzy Przystawa, twórca Ruchu Obywatelskiego JOW i wieloletni przewodniczący stowarzyszenia na rzecz JOW, składa gratulację swojemu następcy na funkcji prezesa, Wojciechowi Kaźmierczakowi.

Po wyborach rozpoczęła się trwająca wiele godzin dyskusja programowa kontynuowana również w niedzielę przy śniadaniu.

Pan Remigiusz Zarzycki przedstawił zebranym warszawską inicjatywę założenia kawiarni na Placu Konstytucji pod nazwą konstytucja.pl. W kawiarni odbyło się już wiele spotkań. Ostatnie z bardzo licznym udziałem wojowników – 15 września.

Omówiono szczegółowo pracę Biura Krajowego JOW z niezwykle aktywnym zaangażowaniem Patryka Hałaczkiewicza, swego rodzaju sekretarza i koordynatora akcji zmieleni.pl.

Nasz rumuński wojownik pan Cornel Calomfirescu przedstawił bardzo ciekawy obraz sytuacji politycznej w Rumunii.

Ciekawym akcentem spotkania były pięknie wykonane postery Ruchu JOW przygotowane przez pana Antoniego Kornackiego z Wrocławia.

Wielką atrakcją spotkania była obecność najmłodszych wojowników Agnieszki Krajewskiej i Pawełka Kaźmierczaka z mami. Paweł Kaźmierczak paradował w specjalnej koszulce JOW.

Inną atrakcją spotkania stanowiły nowe książki: „Plastikowy delfin” Romualda Lazarowicza i „Amazonki Boga” Tadeusza Rogowskiego. Obaj Autorzy byli na spotkaniu. Autorom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do kupienia i czytania.

Niestety żałujemy, że na spotkanie nie mógł przybyć Paweł Kukiz, którego choroba zapędziła do łóżka. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia, bo jego aktywna działalność publiczna jest niezbędna dla rozwoju Ruchu JOW i zainicjowanej przez niego akcji zmieleni.pl.

Czeszów koło Trzebnicy, 22-23 września 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.