Bałtyk

Lidia Geringer de Oedenberg: Północna rura z (wybuchowym) gazem

Mieszkańcy polskiego wybrzeża, a więc również Koszalina, mają powody do niepokoju. Położony na dnie Bałtyku Gazociąg Północny, zwany także gazociągiem Nord Stream, jest przedsięwzięciem na tyle pionierskim i realizowanym na tak ogromną skalę, że nie sposób przewidzieć skutków ewentualnej katastrofy ekologicznej. Co gorsza, jak pisze posłanka do Parlamentu Europejskiego, Lidia Geringer de Oedenberg, do dziś nie ustalono, kto będzie ponosił odpowiedzialność w przypadku awarii gazociągu. Autorka ujawnia, że gazociąg można zamknąć (unieruchomić) tylko i wyłącznie w Wyborgu, a więc po stronie rosyjskiej. Przewiduje osłabienie pozycji takich krajów jak Polska, Łotwa, Litwa i Estonia w przyszłych negocjacjach z Rosją o dostawach gazu. Niezależni eksperci wyliczyli, że gdyby Niemcom i Rosji chodziło wyłącznie o biznes, to wystarczyłoby wybudować drugą nitkę rurociągu jamalskiego (przez Białoruś, Polskę do Niemiec) za ok. 1,5 mld euro, tymczasem zbudowano Nord Stream za ok. 8,8 mld euro. Według nieoficjalnych danych szwedzcy rybacy dostali od Nord Streamu od 32 do 37 tys. euro, polskich rybakom zaproponowano po 4 tys. euro.

Dzięki uprzejmości posłanki i kwestora Parlamentu Europejskiego, pani Lidii Geringer de Oedenberg, możemy poznać bulwersujące fakty, o których opinia publiczna na Pomorzu Środkowym nie jest informowana. Zapraszamy do lektury. (ah)

 

PÓŁNOCNA RURA Z (WYBUCHOWYM) GAZEM – cały artykuł

 

Dziękujemy pani poseł do Parlamentu Europejskiego, Lidii Geringer de Oedenberg, za zgodę na przedruk artykułu.

2 komentarze do “Lidia Geringer de Oedenberg: Północna rura z (wybuchowym) gazem

  • [quote]Autorka ujawnia, że gazociąg można zamknąć (unieruchomić) tylko i wyłącznie w Wyborgu, a więc po stronie rosyjskiej.[/quote]

    krótko mówiąc Rusek trzyma łapę na kurku i jednym ruchem ręki może zamienić Bałtyk w jeden wielki saturator z wodą gazowaną 🙂 a tam już wystarczy tylko iskierka żeby spowodować takie bum że nie potrzeba bomby atomowej 🙂 . Niezły oręż dali Putinowi do rąk nasi najmilsi przyjaciele Niemcy, nasz sojusznik w ramach NATO i Unii Europejskiej. Niemcy i Ruskie zawsze będą zaminowywać Europe. taka ich pruska mać natura ruska

    Odpowiedz
  • W dniu w którym Prusak i Rusek odkręcili kurek z gazem, rząd w Polsce powinien podać się do dymisji na znak protestu, choćby na jedną godzinę. Oczywiście o taki heroizm w obronie polskich interesów rządu w Polsce nie podejrzewamy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.