Wydarzenia

Koszalin – manifestacja przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Gąskach (foto, film)

Protest„Odpady atomowe pod Sejm!”, „Bałtyk dla polskich rodzin, nie dla atomu”, „Atom stop, region turystyczny”, „Chcemy domów, nie atomów” – takie i inne hasła na transparentach, flagi, megafony, trąbki i syreny strażackie przynieśli ze sobą w czwartek 23 lutego mieszkańcy Gąsek, Mielna, Sarbinowa, Ustronia Morskiego, Kołobrzegu i innych nadmorskich miejscowości, protestujący przed koszalińskim ratuszem przeciwko planom budowy elektrowni jądrowej w Gąskach. Okazją stała się sesja Rady Miejskiej, podczas której przedstawiciel resortu gospodarki oraz dyrektorzy PGE EJ 1 (spółka-córka PGE) przekonywali koszalińskich radnych (PO-14, SLD-5, PiS-3, LK-3) do planów budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Około 200 uczestników zgromadzonych przed ratuszem, podtrzymywało na duchu swoich reprezentantów, którzy weszli na salę posiedzeń ratusza, wznosząc okrzyki przeciwko lokalizacji elektrowni w Gąskach i innych miejscowościach wybrzeża – „Tu nasz dom, nie atom!”, „PGE do domu!”.

KOSZALIN – MANIFESTACJA PRZECIWKO BUDOWIE ELEKTROWNI JĄDROWEJ W GĄSKACH – czytaj cały artykuł

7 komentarzy do “Koszalin – manifestacja przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Gąskach (foto, film)

 • Partyjni nominaci ze spółek Skarbu Państwa przekonywali partyjnych radnych z Koszalina. 😮 Po co skoro partyjni i tak będą głosować tak jak im partia (czytaj WÓdz) każą. Od kiedy partyjny radny myśli samodzielnie? Towarzysze z PGE o tym nie wiedzą??? A na debate w telewizji publicznej czasu zabrakło. Ot, logika!!!!

  Odpowiedz
 • [quote name=”event”]Partyjni nominaci ze spółek Skarbu Państwa przekonywali partyjnych radnych z Koszalina. 😮 Po co skoro partyjni i tak będą głosować tak jak im partia (czytaj WÓdz) każą. Od kiedy partyjny radny myśli samodzielnie? Towarzysze z PGE o tym nie wiedzą??? A na debate w telewizji publicznej czasu zabrakło. Ot, logika!!!![/quote]

  Radni z Koszalina niczego nie będą głosować, faceci z Warszawy przyjechali z rzutnikiem i materiałami które można znaleźć w internecie. Nie znaleźli czasu na debatę w radiu i telewizji publicznej, które są w Koszalinie na miejscu.

  Odpowiedz
 • Podobne odczucia i krytyka PGE jest w Szczecinie.

  [url=http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,11233437,Znikniecie_prezesow_PGE__Czy_oni_istnieja__KOMENTARZ.html][b]Zniknięcie prezesów PGE. Czy oni istnieją? [/b][/url]

  Jaki był efekt wizyty prezesów PGE w Szczecinie? – Jestem sceptyczny – ocenia wojewoda Marcin Zydorowicz. Dziennikarze musieli zadowolić się takimi ogólnymi opiniami, bo prezesi PGE nie mieli odwagi by stanąć z lokalnymi mediami twarzą w twarz.

  – Nie jesteśmy mądrzejsi po spotkaniach z prezesami. Wiemy tyle, ile wiedzieliśmy po ujawnieniu strategii PGE – przyznaje Roman Michalski, szef związku zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZEDO. – Można to sprowadzić do jednego zdania: PGE nie ma pomysłu na ZEDO.

  Odpowiedz
 • [quote name=”Lobo3″]Radni z Koszalina niczego nie będą głosować, faceci z Warszawy przyjechali z rzutnikiem i materiałami które można znaleźć w internecie. Nie znaleźli czasu na debatę w radiu i telewizji publicznej, które są w Koszalinie na miejscu.[/quote]

  Dokladnie to samo napisała Wyborcza Szczecińska:

  [b]- To nie była dyskusja, to była prezentacja. Wszystkie informacje mogliśmy wcześniej przeczytać w internecie, a na jakiekolwiek pytania prezesi odpowiadali „na okrętkę”.[/b]

  Odpowiedz
 • KOMENTARZ

  Ignorancja to siła! Nie ja ukułem ten zwrot, a niejaki George Orwell. Wiele razy przychodził mi na myśl, ale dawno nie z taką mocą, jak w piątek. Tego dnia ja i wielu moich kolegów dziennikarzy – posługując się slangiem – zostało „olanych” przez p.o. prezesa PGE Pawła Skowrońskiego. A tak naprawdę prezes ignoruje opinię publiczną i społeczeństwo.

  – Być może nie spotkał się z państwem dlatego, że dziś ma być ogłoszona decyzja o wyborze „właściwego” prezesa spółki i nie chce się afiszować – usłyszałem od jednej z wielu rzeczniczek PGE.

  Po powrocie do redakcji zastałem w poczcie elektronicznej wiadomość, że Skowroński Paweł jest jednym z najbardziej medialnych menedżerów w Polsce. Brawa dla oceniających!

  [b]Dla mnie piątkowe zachowanie Skowrońskiego jest symbolem taktyki od kilku miesięcy stosowanej przez PGE. W listopadzie ni stąd, ni zowąd energetyczny kolos poinformował, że chce w Gąskach budować elektrownię atomową. Wcześniej tej lokalizacji nie było w żadnych planach. Nikt z nikim nie rozmawiał w tej sprawie. PGE zaprosiło do Warszawy panią wójt Mielna i zakomunikowało: – Będziesz rozszczepiała atom! Do tej pory ludziom znad morza nikt nie wyjaśnił, dlaczego zostali tak uszczęśliwieni.[/b]

  Kolejne przykłady ignorancji dotyczą ZEDO. Jeszcze w połowie stycznia dyrektor Dolnej Odry roztaczał piękne scenariusze planowanych inwestycji w Szczecinie i Nowym Czarnowie. Dwa tygodnie później PGE informuje, że tnie ZEDO w pień.

  Potem były niby-negocjacje ze związkami. W końcu prezesi PGE (prawdopodobnie, bo kto ich widział?) decydują się na przyjazd do Szczecina i wyjaśnienie tego, czego nie przeczytaliśmy między wierszami strategii. Godziny rozmów i… nie wiemy niczego więcej, niż wiedzieliśmy wcześniej.

  [b]To wszystko pokazuje, że PGE nie liczy się z nikim. Panowie prezesi chcą za wszelką cenę udowodnić, że zarządzali spółką i pozostawić po sobie jakikolwiek ślad. Nawet jeśli tym śladem będzie spalona ziemia.

  Mam nadzieję, że w końcu rząd obsadzi na fotelu prezesa kogoś kompetentnego i nie będzie to Skowroński.[/b]

  [b]Mariusz Rabenda[/b]

  Odpowiedz
 • PGE – brak zdolności negocjacyjnych, nieprofesjonalizm, nieprzygotowanie do misji realizacji planów rządowego programu energetyki jądrowej. Pieniądze płyną a władza nie jest w stanie nic zrobić poza utrzymaniem się przy korycie, co opanowali w stopniu doskonałym i co umożliwia im bandycka ordynacja wyborcza, eliminująca społeczeństwo jako Suwerena.

  Odpowiedz
 • Na czele protestu stoją inteligentni i odpowiedzialni ludzie. To nieprawda, że nie można z nimi rozmawiać, problemem jest brak umiejętności negocjacyjnych PGE i zabieranie się za sprawę – mówiąc brzydko – od dupy strony.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.