JOWPaweł KukizWydarzenia

Koszalin popiera Pawła Kukiza

– taki napis można zobaczyć na transparencie przygotowanym przez Stefana Romeckiego oraz członków i sympatyków Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina, którzy w sobotę 28 lutego, rozpoczęli przed jednym z koszalińskich marketów akcję zbiórki podpisów popierających Pawła Kukiza w jego staraniach o najwyższy urząd w państwie – Prezydenta Rzeczypospolitej. Inauguracja wypadła skromnie, ale właśnie ta skromność i obywatelski charakter kampanii w porównaniu z rozmachem i biurokratycznym sznytem kandydatów partyjnych, jest – jak zapewniają organizatorzy – siłą ruchu poparcia Pawła Kukiza: – My w przeciwieństwie do kandydatów partyjnych nie mamy struktur do zbierania podpisów, to znaczy urzędowych gmachów i partyjnych gabinetów, nie wkładamy też ręki do kasy państwowej, żeby nabrać ile się da, tak jak robią to partie polityczne – mówił lider inicjatywy poparcia Pawła Kukiza. – Nie mamy pieniędzy, bazujemy na ochotnikach, którzy są skłonni poświęcić swój czas. Spotykamy się na ulicach, a nasze biura wyborcze znajdują się w prywatnych mieszkaniach.

Z kolei we wtorek 3 marca na Rynku Staromiejskim przed ratuszem odbyła się zaimprowizowana konferencja prasowa Stefana Romeckiego i sympatyków Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina, stowarzyszenia, które wśród celów statutowych ma wpisane udzielanie poparcia dla wszystkich działań zmierzających do wprowadzenia JOW w Polsce.

– Wprowadzenie JOW pozwoliłoby zlikwidować partyjne klany władzy i przywrócić Polakom polityczną podmiotowość – przekonywał Romecki.

– Nasz kandydat ma jednopunktowy, ale realny do bólu program – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Tylko jeden i aż jeden, bo chodzi przecież o zmianę systemu wyborczego, a więc systemu i ustroju politycznego państwa. Nie obiecuje gruszek na wierzbie, nie dzieli Polaków – powiedział Romecki, przypominając, że prezydent posiada inicjatywę ustawodawczą, może też zarządzić referendum (według badań CBOS 70 proc. Polaków popiera JOW) za zgodą wyrażoną przez większość Senatu (wybieranego obecnie w JOW), ma również prawo zgłoszenia projektu ustawy o zmianie konstytucji.

Akcja zbierania podpisów będzie kontynuowana na ulicach Koszalina, w okolicach marketów, targowiska i „giełdy”. Są też dwa stałe punkty, gdzie można złożyć swój podpis na liście poparcia – w klubie GRAAL przy ulicy Piłsudskiego (w godzinach popołudniowych, także w dni wolne) oraz w siedzibie Lepszego Koszalina w „związkowcu”, róg Zwycięstwa i Matejki (od 14.30 w dzień powszedni). (zm)

Foto: KOMK i Andrzej Krzyżanowski.

{gallery}kos/polityka/15_02_28_romecki_kukiz{/gallery}

 

 

5 komentarzy do “Koszalin popiera Pawła Kukiza

 • Powodzenia i niech sie swiat zmienia,w Pawle nadzieja.Bardzo dobra akcja,w Koszalinie i to niespodziewana. Tego.nie mozna zmarnowac.jest szansa to podpisujemy mieszczanie.

  Odpowiedz
 • Partyjne klany nie oddadzą władzy a takie mechanizmy jak konieczność zebrania 100 tys. podpisów są jedną z wielu barier, które ustalili żeby zachować monopol na władzę.
  Acha, PO, PiS, PSL, SLD i reszta, to jedna banda, ale to chyba wie juz każdy kto żyje w tym nieszczęśliwym kraju

  Odpowiedz
 • Slyszalem na gieldzieze Pawel Kukiz przyjazdza do Koszalina,czy ktos wie o tym,Chce pojsc na to spotkanie i jestem za ..JOW..

  Odpowiedz
 • [quote name=”Kacper”]Slyszalem na gieldzieze Pawel Kukiz przyjazdza do Koszalina,czy ktos wie o tym,Chce pojsc na to spotkanie i jestem za ..JOW..[/quote]
  Tak ma byc 16 Marca w poniedzialek,szczegoly bede w nie dlugim czasie.z tego co sie dowiedzialem.

  Odpowiedz
 • Paweł Kukiz i Stefan Romecki to ta sama piłka. Przerost demokratycznych ambicji nad treścią wypowiedzi – czyli chęciami. Dlatego warto im pomóc i po prostu podpisać tę listę poparcia,aby nie gadali,. że partyjniacy sfałszowali albo kupili.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.