UE

Nigel Farage: Barroso to kompletny idiota

Farage„Cóż, pamiętajcie, że ten gość to idiota” – mówi Nigel Farage o José Manuelu Barroso, obecnym przewodniczącym Komisji Europejskiej, komentując dla amerykańskiego kanału „Fox” jego wypowiedź na szczycie G20 w Meksyku, w której za kryzys euro obciążył… USA. „On jest także komunistą – kontynuuje Farage – bo kiedy był studentem był zwolennikiem przewodniczącego Mao, co jest niemalże najbardziej ekstremalną formą komunizmu, jaka istnieje”. Barroso jest więc „ułudzonym komunistą”. Powodem tego, że euro jest w takim stanie, w jakim jest, jest to, że stworzyli zupełnie sztuczną walutę, z krajami, które nigdy do siebie nie pasowały. Doszły do tego koszty tzw. regulacji – w sprawie środowiska i legislacją dotyczącą zatrudnienia – które wpędzają część Europy w bycie krajami Trzeciego Świata.

Gdzie idą pieniądze na pomoc dla krajów strefy euro, które znalazły się w kryzysie – Grecji, Hiszpanii itd.? Wracają za pośrednictwem rządów do banków tych krajów, które na samym początku dały im te pieniądze – wyjaśnia Farage. Na przykład w przypadku Hiszpanii, jedynym nabywcą hiszpańskich obligacji są hiszpańskie banki, wiec Komisja Europejska i Europejski Bank Centralny dają pieniądze hiszpańskim bankom, by wykupiły dług hiszpańskiego rządu. To jest po prostu gigantyczna piramida finansowa.

Źródło: YouTube/ KarasekUS

Przez 50 lat mieliśmy w Europie Związek Sowiecki, który wierzył w centralne planowanie, w to, że demokracja parlamentarna jest nieważna, i że dobrze wykształceni biurokraci wiedzą lepiej niż my, biedni wieśniacy, jak należy prowadzić nasze życie. I widzieliśmy jak Związek Sowiecki zawalił się gospodarczo i pod każdym innym względem. To, co robi obecnie Europa, jest pójściem w kierunku odtwarzania Związku Sowieckiego.

Nigel Farage zachęca, żeby śledzić wybory w Holandii, które odbędą się we wrześniu bieżącego roku. Jego zdaniem, będzie to ważny moment na drodze powrotu Europy do normalności.

Od Redakcji. Zamieszczając w naszym dziale „Unia Europejska” głównie wypowiedzi brytyjskiego posła do Parlamentu Europejskiego Nigela Farage, nie uważamy, że tylko on jeden ma rację. Uznajemy jedynie, ze przy jednostronnych relacjach polskich mediów z prac instytucji europejskich oraz dominującej propagandzie prounijnej, polski czytelnik ma prawo zapoznać się ze stanowiskami innymi niż te, które reprezentują hurra-entuzjazm europejsko-unijny.

Dziękujemy użytkownikowi internetu o nicku KarasekUS za tłumaczenia tekstów i udostępnianie ich polskiej opinii publicznej.

3 komentarze do “Nigel Farage: Barroso to kompletny idiota