Kultura/ Sport

Chopin – Ballada f-moll

Dzięki uprzejmości znanego w polskiej Sieci blogera o nicku Classical_blueslover, niewątpliwie wybitnego znawcy muzyki, możemy dzisiaj zapoczątkować na naszym portalu nowy cykl o muzyce klasycznej i nie tylko. Koszalin ma duże tradycje muzyczne, miasto szczyci się swoją filharmonią i szkołą muzyczną. Z Koszalina wyszło też wielu wybitnych muzyków i to zarówno przed wojną, jak i po wojnie. Jesteśmy również jednym z tych nielicznych miast w Polsce, które „inwestują” w muzykę klasyczną, budując nowy piękny gmach filharmonii przypominający kształtem wielki futurystyczny fortepian. Przybytek muzyki stanie w w parku, pośród starych drzew, meandrującej rzeczki z ptactwem wodnym, stawku z wysepką i urokliwego mostku odwiedzanego przez zakochane pary. Sam gmach nie sprawi jednak, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staniemy się umuzykalnionym miastem, które w Polsce tak właśnie będzie się kojarzyć. Potrzebna jest do tego edukacja muzyczna i wspólna praca nad popularyzowaniem klasycznych źródeł kultury muzycznej. Staje się to możliwe dzięki uprzejmości człowieka, który nie ujawnia swojego nazwiska, nadal pozostając nieznanym nam, tajemniczym Classical_bluesloverem.

Nasz cykl, w Roku Chopinowskim, rozpoczynamy oczywiście od Fryderyka Chopina. Życzymy pięknych przygód z muzyką klasyczną i wspólnych przeżyć muzycznych w nowym gmachu filharmonii!

 

CHOPIN – BALLADA F-MOLL – cały artykuł.

 

Autor prowadzi na platformie blogowej Salon24.pl dwa znakomite blogi muzyczne: pod pseudonimem classical_blueslover – blog o muzyce klasycznej oraz jako blueslover – blog o „bluesie i pochodnych” Blues is The Best. Oprócz nich, z drugim współautorem prowadzi własną stronę Feel the Blues with all that Jazz.

Dziękujemy Autorowi (classical_blueslover) za wyrażenie zgody na przedruk artykułów i stworzenie możliwości popularyzowania muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.