HistoriaHistoria KoszalinaPaństwoPrezydent Lech Kaczyński

Żałoba Narodowa w Koszalinie

W niedzielę flagi przed gmachami państwowymi i samorządowymi w Koszalinie były opuszczone do połowy masztu. Tak było przed dawnym urzędem wojewódzkim, przed wejściami go budynków sądowych, a także przed koszalińskim ratuszem. Również flaga miasta umieszczona na ratuszowej wieży, została opuszczona do połowy. Bardzo nieliczne osoby wywiesiły w oknach flagi narodowe z przypiętym kirem. Stosunkowo najwięcej było ich w śródmieściu, im dalej jednak od centrum, tym flagi stanowiły coraz rzadszy widok.

Najwięcej osób gromadziła tymczasowa instalacja ustawiona na Rynku Staromiejskim przed ratuszem, przygotowana z okazji 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wizja artysty Andrzeja Szoki, złożona między innymi z obrazów „Honor. Ofiara. Pamięć”, zyskała po katastrofie nowy wymiar.

 

ŻAŁOBA NARODOWA W KOSZALINIE – zobacz zdjęcia.

 

2 komentarze do “Żałoba Narodowa w Koszalinie

  • Wspaniale zdjecia i relacja,zaloby w Koszalinie.Mozna tylko podziekowac.A wizja p.Andrzeja Szoki na czasie.Gratuluje p. Andrzeju.

    Odpowiedz
  • Sluszne spostrzezenie,bardzo malo flag,wisi na blokach,kazdy prawie gada jak polityk,ale na flage go niestac, czy brak Patryjotyzmu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.