Żałoba Narodowa w Koszalinie

W niedzielę flagi przed gmachami państwowymi i samorządowymi w Koszalinie były opuszczone do połowy masztu. Tak było przed dawnym urzędem wojewódzkim, przed wejściami go budynków sądowych, a także przed koszalińskim ratuszem. Również flaga miasta umieszczona na ratuszowej wieży, została opuszczona do połowy. Bardzo nieliczne osoby wywiesiły w oknach flagi narodowe z przypiętym kirem. Stosunkowo najwięcej było ich w śródmieściu, im dalej jednak od centrum, tym flagi stanowiły coraz rzadszy widok.

Najwięcej osób gromadziła tymczasowa instalacja ustawiona na Rynku Staromiejskim przed ratuszem, przygotowana z okazji 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wizja artysty Andrzeja Szoki, złożona między innymi z obrazów „Honor. Ofiara. Pamięć”, zyskała po katastrofie nowy wymiar.

 

ŻAŁOBA NARODOWA W KOSZALINIE – zobacz zdjęcia.

 

2 myśli na temat “Żałoba Narodowa w Koszalinie

 • 12 kwietnia 2010 o 08:11
  Permalink

  Wspaniale zdjecia i relacja,zaloby w Koszalinie.Mozna tylko podziekowac.A wizja p.Andrzeja Szoki na czasie.Gratuluje p. Andrzeju.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2010 o 11:52
  Permalink

  Sluszne spostrzezenie,bardzo malo flag,wisi na blokach,kazdy prawie gada jak polityk,ale na flage go niestac, czy brak Patryjotyzmu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.