UE

Who are you Mr President?

N. Farage– Kim jest Herman Van Rompuy? – pyta w ostrym wystąpieniu na forum Parlamentu Europejskiego, Nigel Farage. Pytanie zadaje nowemu prezydentowi Unii Europejskiej, Belgowi, Hermanowi Van Rompuyowi. Przewodniczący PE, Jerzy Buzek, tym razem pozwala mówcy dokończyć kwestię. Spotyka go za to reprymenda ze strony przywódcy socjalistów w PE: – Niezmiernie rozczarował mnie pan przewodniczący Buzek – woła Martin Schulz. Niektórzy mówcy proponują, żeby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, Schultz woli, żeby Unię opuścił Nigel Farage.

odDymarkow, który na bieżąco tłumaczy i przybliża polskiej opinii publicznej wydarzenia z Parlamentu Eurpejskiemu, wyjaśnia również, jak polskie media zmanipulowały informację o wystąpieniu Farage. „Wszędzie w Internecie pojawia się informacja jakoby Farage porównał van Rompoya do mokrego mopa. Jest to ewidentny błąd w tłumaczeniu. Owszem, Farage używa określenia „damp rag”, które w dosłownym przekładzie można tłumaczyć jako „wilgotną szmatę”, jednakże w tym kontekście trzeba odczytać to jako idiom, slangowe określenie człowieka słabego, nieporadnego, fajtłapowatego. Dosłowne tłumaczenie jest błędem. Jest to określenie również dość mocne, jednakże nie o aż tak negatywnym znaczeniu jak „mokra szmata”, które ociera się o wulgaryzm”.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy panu odDymarkow za świetne tłumaczenia i pracę włożoną w przybliżanie nam prawdy o wydarzeniach, o których polskie media albo nie informują wcale, albo informują w sposób nierzetelny.

Źródło: YouTube, odDymarkow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.