Relacje

Powrót do Ojczyzny – zbieraliśmy podpisy (zdjęcia)

RepatriacjaW sobotę 4 września działacze i sympatycy Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina zbierali podpisy pod obywatelskim wnioskiem ustawy repatriacyjnej. Okazję stworzył festyn i pokaz zespołów śpiewaczych na Rynku Staromiejskim, zorganizowany przez Radę Osiedla Śródmieście i koszalińską telewizję Max. Tego dnia „licznik” na stronie internetowej Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Powrót do Ojczyzny” (repatriacja.org.pl) wskazywał liczbę 39 tys. zebranych podpisów, ze 100 tys. potrzebnych do tego, żeby wniosek mógł zostać przyjęty przez Sejm RP do rozpatrzenia. Tymczasem do zakończenia akcji pozostało zaledwie 10 dni. Czas naglił, postanowiliśmy więc, że zwrócimy się bezpośrednio do Koszalinian podczas imprezy miejskiej. Z pomocą pospieszył niezawodny radny Stefan Romecki oraz pani Aleksandra Przybylak, nauczycielka z Zespołu Szkół Nr 11 (dawna „trójka”), zaangażowana w wiele akcji społecznych, m.in. pomoc dla Oli, uczennicy szkoły sportowej.

POWRÓT DO OJCZYZNY – ZBIERALIŚMY PODPISY (zdjęcia) – cały artykuł

Wciąż można jeszcze wesprzeć akcję, pobierając wzór listy ze strony internetowej repatriacja.org.pl, podpisując ją wraz z rodziną, znajomymi, sąsiadami, koleżankami i kolegami z pracy, i przesyłając na warszawski adres stowarzyszenia. Pomóżmy naszym Rodakom powrócić do Ojczyzny!

Strona internetowa Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Powrót do Ojczyzny” – karta podpisu, wykaz punktów zbierania podpisów, projekt ustawy, galerie, historia deportacji.

8 komentarzy do “Powrót do Ojczyzny – zbieraliśmy podpisy (zdjęcia)

 • Piekna akcja warta pochwalenia,ze pomoc trzeba zawsze duzo mowi ale podpisac nie wszyscy chca ,jak piszecie,ale warto pomoc naszym rodakom,oni czy ich dzieci tesknia za Polska.Rozmawialem kiedys z naszymi Rodakami ,jak sa tu chory z dalekiej Rosji,opowiadali jak tesknia.To skandal ze rzady Polskie jeszcze nie uchwalili ustawy,tak potrzebnej na ich powrot.Jest nadzieja.Brawa dla zbieraczy podpisow z Koszalina.

  Odpowiedz
 • Podpisu nie złożyłam ,bo mnie nie było ,ale podobała mi się wypowiedż w radiu tej pani ,która zbierała podpisy przed ratuszem …trzeba dać ludziom mozliwość wyboru, pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Jest 62873 podpisów. Pozostało 7 dni. Czy uda się zebrać 100 tys.? Wątpię i myślę, że ta akcja pokaże przede wszystkim słabość społeczeństwa obywatelskiego. i w tym sensie będzie też pożyteczna. Pokaże, że polskie społeczeństwo obywatelskie praktycznie umarło, chyba jeszcze zanim się narodziło.

  Odpowiedz
 • JEST 100 tys. PODPISÓW!!!!!
  Organizatorzy akcji zawiadomili dzis w godzinach nocnych że udało zebrać się 100 tys. podpisów. Jeszcze dzisiaj wniosek wraz z podpisami zostanie złożony w Sejmie!

  Ma w tym swój udział Koszalin.

  Odpowiedz
 • Brawo Ziomale z Koszalina,ciesze sie bo zdazylem zlozyc z Cala Rodzina podpis,przed Ratuszem na festynie.Dzieci nasze ciesza sie z tego.Ze pomozemy wrocic Rodakom.

  Odpowiedz
 • Komunikat na stronie organizatorów akcji.

  [quote][b]Polacy nie zawiedli!!!
  Zebraliśmy 215 tysięcy 571 podpisów!

  15 września 2010 r. w samo południe przekazaliśmy podpisy Marszałkowi Sejmu RP.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.[/b][/quote]

  Odpowiedz
 • Ktoś jest mało poważny, albo gra w cos w co nie powinien grać. Jeśli dwa dni przed terminem brakowało jeszcze 20 tys. podpisów do 100 tys. to jak to się stało że dzień po terminie było tychg podpisów ponad 200 tys.??? Czy to jest poważna sp[rawa? Już słyszę, że jakub Płażyński ma „miejsce na liście” PiS w Gdańsku. Pomijając to, ze żaden ambitny człowiek nie powinien korzystać z partyjniackich „miejsc na liście” to zaczynam dostrzegać polityczny charakter tej akcji. W co się w Polsce można zaangażować żeby nie wdepnąć w gówn… przepraszam w politykę??? A na stronie Stowarzyszenia króluje Komołowski i Pałżyński, no i Warszawka, czyli funkcyjni pracownicy Wspólnoty Polskiej, a że w takim Koszalinie ludzie w odruchu serca zrobili cos sami, nie ma ani słowa. Mnie więcej na takie akcje nie nabierze.

  Odpowiedz
 • [quote name=”jadzik”]W co się w Polsce można zaangażować żeby nie wdepnąć w gówn… przepraszam w politykę???[/quote]

  Ważne że podpisując zrobiłeś byc może cos dobrego dla naszych Rodaków. Może będa mogli powrócic do Polski. Ważne że będzie ustawa, OBYWATELSKA.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.