Ruch JOW

Jarosław Gowin w Koszalinie. Spotkanie z uczestnikami Ruchu JOW

Foto 1W poniedziałek 29 lipca wieczorem przyjechał do Koszalina Jarosław Gowin, poseł i były minister sprawiedliwości, który obecnie prowadzi kampanię o przywództwo w rządzącej partii – Platformie Obywatelskiej. Pojawili się również koordynatorzy akcji Zmieleni.pl z Wrocławia – Patryk Hałaczkiewicz (główny koordynator krajowy) oraz Artur Heliak. Koszaliński ruch JOW reprezentowali: Tadeusz Rogowski – członek władz krajowych Ruchu JOW i Stefan Romecki – wieloletni uczestnik Ruchu JOW, kawaler Orderu Uśmiechu.

Zjechała też ekipa Telewizji Republika z redaktorem Mariuszem Hukiem i kilkuosobową obsługą wozu transmisyjnego. Realizują oni niezwykle ciekawy cykl reportaży „Portret Polski” nazywany również „W 60 dni dookoła Polski”. Jednym z podjętych przez stację tematów jest działalność koszalińskiego Ruchu JOW.

Po rozmowach koszalińsko-wrocławskich przyszedł czas na spotkanie z posłem Jarosławem Gowinem. Doszło do niego w restauracji Jamneńska, która bardzo przypadła posłowi do gustu, smakował również podany świeży tatar, zdziwienie natomiast wywołał brak piwa lokalnej marki. Rozmawiano o współpracy i koordynacji działań na rzecz wprowadzenia w Polsce ordynacji większościowej z jednomandatowymi okręgami wyborczymi w wyborach do Sejmu.

Foto 2Dzisiaj (środa 30 lipca) w Kołobrzegu na placu 18 Marca, gdzie rozłożył się ze swoim stoiskiem Ruch JOW, w asyście dziennikarzy mediów krajowych i regionalnych, punktualnie o godz. 12.00 poseł Jarosław Gowin podpisał się pod listą-oświadczeniem następującej treści:

Udzielam poparcia Wnioskowi o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla Państwa i Obywateli dotyczącej przeprowadzania wyborów posłów do Sejmu RP zawierającemu następującą propozycję pytania: „Czy popiera Pan/Pani wprowadzenie wyborów posłów do Sejmu RP w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych zwykłą większością głosów, z równą dla wszystkich swobodą kandydowania?”.

Foto 1. Spotkanie w Koszalinie, od lewej: Tadeusz Rogowski, Artur Heliak, Jarosław Gowin, Patryk Hałaczkiewicz, Stefan Romecki.
Foto 2. Poseł Jarosław Gowin w Kołobrzegu, w otoczeniu dziennikarzy, w chwilę po podpisaniu oświadczenia.

Oprac.: JM

4 komentarze do “Jarosław Gowin w Koszalinie. Spotkanie z uczestnikami Ruchu JOW

 • Gowin, Wipler – jeśli dysydenci z PO i PiS podejmują temat JOW to znaczy, że jest on bardzo nośny społecznie.

  Odpowiedz
 • Super, niech więcej takich ludzi działa na rzecz zmiany ordynacji na JOW. To stwarza nadzieję, chyba jedyną, na lepszą przyszłość Polaków.

  Odpowiedz
 • Piekna sprawa,taki gosc w Koszalinie na spotkaniu z naszymi woJOWnikami,tylko pogratulowac. Brawo.

  Odpowiedz
 • ZAWSZE BYLEM I JESTEM ZA JOW …….POZDROWIENIA DLA WO-JOW-NIKOW Z DELEGACJI ZE SZWECJI ……..TADEUSZ W.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.