Silva rerum

Zwierciadło Ewangelii

CałunNadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna… Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń… Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, ponieważ trzeba było, żeby On powstał z martwych. (J 20, 6-9)

Istnieje utkane ręcznie szczególne prześcieradło, w które Chrystus miał być owinięty i złożony do grobu. Widnieje na nim oblicze Pana. Płótno, uznane za najcenniejszą relikwię chrześcijaństwa, przechowywana jest obecnie w Turynie.

Na negatywach fotografii Całunu można rozpoznać dwie, blade i mało skontrastowane ludzkie postacie o kolorze jasnobrązowym. Są one skierowane do siebie głowami i nietrudno domyślić się, że przedstawiają sylwetkę tego samego człowieka widzianego z przodu i z tyłu. Odbicie na tkaninie powstało w ten sposób, że najpierw położono człowieka na jednej połowie płótna, a następnie zawinięto je nad głową i drugą połową przykryto przednią część ciała.

CAŁUN TURYŃSKI – ZWIERCIADŁO EWANGELII – cały artykuł.

Amerykańska stacja telewizyjna The History Channel wyemitowała kilka dni temu film „Prawdziwe oblicze Jezusa?”, ukazujący efekt pracy grupy grafików komputerowych, którzy postanowili odtworzyć wygląd twarzy Jezusa na podstawie wizerunku z Całunu Turyńskiego. Kulminacyjny moment filmu umieszczony został na YouTube.

„Ray Downing ze Studia Macbeth jest przekonany, że razem ze swoimi pracownikami, dzięki najnowocześniejszym technikom obróbki obrazu, odtworzyli wizerunek Jezusa Chrystusa” – podaje portal Fronda.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.