Stefan Romecki: To dla mnie wielki zaszczyt

Znany jest skład delegacji Koszalina, która jedzie na pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki, Marii. Wieniec od Prezydenta Mirosława Mikietyńskiego oraz Rady Miejskiej złoży u stóp sarkofagu Pary Prezydenckiej radny Stefan Romecki wraz z radną Anną Mętlewicz. Tak zdecydował prezydent Koszalina.

Napis na biało-czerwonej szarfie: Prezydent Miasta Koszalina Mirosław Mikietyński – Przewodniczący Rady i Radni Miasta Koszalina.

Kiedy poprosiliśmy Stefana Romeckiego o możliwość wykonania zdjęcia z wieńcem, który pojedzie do Krakowa, i zabieraliśmy się do wykonania fotografii przed ratuszem, wywołaliśmy tym prawdziwą sensację. Wiele osób podchodziło i dopytywało się o szczegóły. Kiedy dowiadywali się, że wieniec będzie złożony na Wawelu, czytali napisy na szarfach, wyrażali swoje poparcie, prosili o wspólną fotografię. Wszyscy byli poruszeni, a kilka osób nie kryło wzruszenia. Na zdjęciu, które zamieszczamy, znajdują się: Stefan Romecki (w środku), pani Izabela Stasiukiewicz, studentka Politechniki Koszalińskiej oraz pan Maciej Kaczorowski, pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, z synkiem Norbertem.

W miarę możliwości postaramy się na bieżąco informować Czytelników o tym, co robi nasza delegacja w Krakowie i czy uda się jej dostać na Wawel. Dodajmy, że delegacje z Polski nie korzystają z żadnych ułatwień, muszą na własną rękę starać się znaleźć jak najbliżej wydarzeń. (kw)

2 myśli na temat “Stefan Romecki: To dla mnie wielki zaszczyt

 • 18 kwietnia 2010 o 07:08
  Permalink

  Fajnie że ta strona powstała .A jeżeli chodzi o delegacje na pożegnanie pary prezydenckiej to jest wręcz obowiązkiem naszego społeczeństwa

  Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2010 o 08:34
  Permalink

  Bardzo dobra decyzja Pana Prezydenta Mikietyńskiego! Najlepszy wybór z możliwych! Romecki to człowiek na służbie społeczeństwa, człowiek ofiarny, wzór dla innych. Jedyny Radny przestrzegający zasady „Dla dobra publicznego”……

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.