Wydarzenia

Stefan Romecki: To dla mnie wielki zaszczyt

Znany jest skład delegacji Koszalina, która jedzie na pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki, Marii. Wieniec od Prezydenta Mirosława Mikietyńskiego oraz Rady Miejskiej złoży u stóp sarkofagu Pary Prezydenckiej radny Stefan Romecki wraz z radną Anną Mętlewicz. Tak zdecydował prezydent Koszalina.

Napis na biało-czerwonej szarfie: Prezydent Miasta Koszalina Mirosław Mikietyński – Przewodniczący Rady i Radni Miasta Koszalina.

Kiedy poprosiliśmy Stefana Romeckiego o możliwość wykonania zdjęcia z wieńcem, który pojedzie do Krakowa, i zabieraliśmy się do wykonania fotografii przed ratuszem, wywołaliśmy tym prawdziwą sensację. Wiele osób podchodziło i dopytywało się o szczegóły. Kiedy dowiadywali się, że wieniec będzie złożony na Wawelu, czytali napisy na szarfach, wyrażali swoje poparcie, prosili o wspólną fotografię. Wszyscy byli poruszeni, a kilka osób nie kryło wzruszenia. Na zdjęciu, które zamieszczamy, znajdują się: Stefan Romecki (w środku), pani Izabela Stasiukiewicz, studentka Politechniki Koszalińskiej oraz pan Maciej Kaczorowski, pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, z synkiem Norbertem.

W miarę możliwości postaramy się na bieżąco informować Czytelników o tym, co robi nasza delegacja w Krakowie i czy uda się jej dostać na Wawel. Dodajmy, że delegacje z Polski nie korzystają z żadnych ułatwień, muszą na własną rękę starać się znaleźć jak najbliżej wydarzeń. (kw)

2 komentarze do “Stefan Romecki: To dla mnie wielki zaszczyt

  • Fajnie że ta strona powstała .A jeżeli chodzi o delegacje na pożegnanie pary prezydenckiej to jest wręcz obowiązkiem naszego społeczeństwa

    Odpowiedz
  • Bardzo dobra decyzja Pana Prezydenta Mikietyńskiego! Najlepszy wybór z możliwych! Romecki to człowiek na służbie społeczeństwa, człowiek ofiarny, wzór dla innych. Jedyny Radny przestrzegający zasady „Dla dobra publicznego”……

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.