Historia KoszalinaKoszalin

Tadeusz Wołyniec: Ks. Jerzy uczył nas prawdy

Ks. Jerzego Popiełuszkę wspomina Tadeusz Wołyniec, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Latach 1980-1990 im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Gdańsku.
Mnie bardzo cieszy, że z okazji beatyfikacji kilku ludzi w Polsce potrafiło prawdę powiedzieć o ks. Jerzym. Właśnie – prawdę, bo ks. Jerzy był przede wszystkim orędownikiem prawdy. Sławomir Cenckiewicz powiedział, że gdyby ks. Jerzy dzisiaj żył, to pisaliby o nim, że kiedyś „był fajny ale po 1989 roku nie zrozumiał logiki dziejów i konstruktywnie nie włączył się w proces transformacji, zawsze musi być przeciw komuś a nie za czymś”. I ja się z tym zgadzam, tak by było, to jest bardzo prawdziwa ocena.

 

TADEUSZ WOŁYNIEC: KS. JERZY UCZYŁ NAS PRAWDY – cały artykuł

 

3 komentarze do “Tadeusz Wołyniec: Ks. Jerzy uczył nas prawdy

 • Dziękuję Tadeuszowi za przypomnienie tych tragicznych a zarazem bardzo podniosłych chwil. Dla mnie było to przeżycie nieporównywalne już z żadnym innym. Bylismy wtedy przerażni ale wierzylismy – jak uczył Ksiądz Jerzy – że prawda musi zwyciężyć… Teraz mamy chyba tej wiary troche mniej (?) Lecz „niech żywi nie tracą nadziei”!. Mamy swojego Błogosławionego orędownika w w walce o prawdę i sprawiedliwosć.

  Odpowiedz
 • Tak czytam i czytam o panu Wołyńcu ale zastanawiam się dlaczego nigdzie nie ma ani słowa o panu Michalaku i obecnych działaczach Solidarności. Tak jakby ich wcale nie było chyba siedzieli cicho a walczyli inni..

  Odpowiedz
 • [*przeniesiony*]
  Dla mnie ewidentnym zgrzytem było współuczestnictwo bp Nycza w Mszy św. beatyfikacyjnej. Przeciez ten człowiek w Koszalinie podeptał wszystkie te wartosci o których tak „emocjonalnie” mówił. Nie stanął postronie Tadka Wołyńca i robotników wyrzucanych ze spółki miejskiej za to, ze założyli związki zawodowe. Trzymał z władzą i masonerią. 3 maja 2006 przed katedrą manifestowali wyrzuceni z pracy, ale biskup w pochodzie poszedł z władzą a nie z tymi powyrzucanymi na bruk ludźmi wśród ktorych był tadek Wołyniec, działąjący w krajowym związku im. ks. Jerzego Popiełuszki. Kim jest biskup Nycz, u którego taka przepaść jest między tym co mówi a tym co robi?

  Zdjęcia:
  http://www.wolyniec.host.sk/koszalin5.htm

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.