Państwo

Andrzej Talaga (Rzeczpospolita): Mina pod bezpieczeństwem państwa

W dzisiejszej Rzeczpospolitej felieton Andrzeja Talagi zatytułowany „Mina pod bezpieczeństwem państwa”. „Afera podsłuchowa zdominowała media oraz sferę publiczną, i to w czasie, gdy sytuacja geopolityczna Polski znalazła się na rozdrożu” – pisze felietonista dziennika ogólnopolskiego. Autor jest dyrektorem ds. strategii w Warsaw Enterprise Institute oraz dyrektorem ds. komunikacji w Sikorsky Aicraft/PZL Mielec. „Oblewamy egzamin ze strategii, a paru chłystków wodzi Polskę za nos” – konkluduje.

„Gdyby okazało się kiedyś, że afera podsłuchowa była robotą obcego mocarstwa, trzeba by się pokłonić z uznaniem dla majstersztyku jego wywiadu. Jeśli jednak mamy do czynienia z dziełem lokalnym, zwykłymi porachunkami polityczno-biznesowymi, więcej niż zasadne będzie pytanie do autorów przecieku: Co wy, do cholery, robicie?!”

„Powyższe wydarzenia [na świecie] wpłyną na przyszłość państwa polskiego, być może nawet mamy właśnie okazję współuczestniczyć w powstawaniu nowej strategii amerykańskiej, zwanej czarnomorską, która określi parametry bezpieczeństwa w naszej części Europy. Ale przecież wszystko to „ch… dupa i kamieni kupa”, by zacytować fragment słynnego nagrania. Jeśli kiedyś w przyszłości jakiś naukowiec lub student zechce badać przypadki całkowitego rozjechania się uwagi opinii publicznej z rzeczywistymi problemami kraju, będzie miał w aferze podsłuchowej przykład niemal wzorcowy.”

CZYTAJ CAŁY FELIETON NA STRONIE „RZECZPOSPOLITEJ”

 

 

3 komentarze do “Andrzej Talaga (Rzeczpospolita): Mina pod bezpieczeństwem państwa

  • Tomasz Lis (Kapiący zamach stanu”:

    [quote]Oto mamy więc do czynienia z sytuacją zupełnie bezprecedensową w którymkolwiek normalnym państwie. O dynamice politycznego procesu nie decydują ani prezydent, ani premier, ani opozycja, ani Komorowski, ani Tusk, ani Kaczyński. Najważniejszym człowiekiem jest dziś ten, który ma nagrania. Czyli ktoś nieznany, nie poddany żadnej demokratycznej kontroli, po prostu zwykły przestępca.[/quote]

    Odpowiedz
  • Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

    Józef Piłsudski

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.