FleszFlesz - Region

Orlen nowym właścicielem niemieckich mediów w Polsce

Dawid Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN, poinformował dzisiaj, że jego firma przejmuje grupę wydawniczą Polska Presss, wchodzącą dotąd w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau. Grupa wydaje 20 dzienników regionalnych, wśród nich Głos Dziennik Pomorza z trzema mutacjami: Głosem Szczecińskim, Głosem Koszalińskim i Głosem Pomorza, a także gazetę „Nasze Miasto”, ukazującą się m.in. w Koszalinie i Słupsku, internetowe portale informacyjne oraz m.in. dużą drukarnię w Koszalinie.

Jak powiedział Dawid Obajtek, Orlen przejmuje 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Staje się także właścicielem 500 witryn internetowych. Niedawno Orlen sfinalizował transakcję zakupu znanej firmy i marki „Ruch”.

„Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej” – powiedział D. Obajtek.

Prasa codzienna na całym Pomorzu Zachodnim i Środkowym wraca w polskie ręce.

———————

Zdjęcie: Dawid Obajtek, prezes Orlenu, nowego właściciela Polska Press.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.