JOWPaweł Kukiz

Paweł Kukiz w Koszalinie: „Nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie!” (zdjęcia)

Od Koszalina rozpoczął Paweł Kukiz podróż wyborczą po Polsce, tutaj też, dosłownie kilka minut przed rozpoczęciem konferencji prasowej, otrzymał wiadomość ze swego sztabu, że liczba zebranych podpisów pod jego kandydaturą przekroczyła wymagane 100 tysięcy .

– Od piątku będę kandydatem na Prezydenta RP – oznajmił Paweł Kukiz.

Wizyta rozpoczęła się od zaimprowizowanej konferencji prasowej przed Politechniką Koszalińską, z „płonącymi ptakami” Władysława Hasiora w tle. Dalsza część przebiegała już w auli Politechniki, gdzie Paweł Kukiz prowadził dyskusję ze studentami i pracownikami naukowymi uczelni.

Tylko zmiana ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze może odebrać władzę partyjnym klanom, i dopiero wtedy państwo zostanie przywrócone obywatelom – to główna myśl przewodnia wszystkich wystąpień Pawła Kukiza w Koszalinie. Nie ukrywał też, że start w kampanii prezydenckiej jest dopiero początkiem i jednym z etapów w batalii o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. – Ostatecznym zwycięzcą ma nie być Paweł Kukiz, ale idea JOW – podkreślał wielokrotnie. – To ludzie stoją przed wami, nie Kukiz – mówił do dziennikarzy.

– Niosę ideę nowego państwa, ustroju, systemu dla naszej RP, przede wszystkim dla młodych ludzi, Polaków, by rozwijali swoje talenty w naszym kraju – mówił Kukiz. – Do tego jest potrzebny nowy system i zmiana ordynacji wyborczej, trzeba zreformować sądownictwo i prokuraturę, uwolnić rynek. Ustrój trzeba zmienić na taki, by służył obywatelom, a nie partyjnym klanom, które pod pozorem walki tak naprawdę tworzą system naczyń połączonych, a łączy ich jedno – łupienie obywateli.

Wieczorem, w gmachu Biblioteki Publicznej, kandydat spotkał się z mieszkańcami Koszalina. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów, nie wszystkim chętnym udało się wejść do środka, wielu stało w przejściach lub siedziało na schodach. Temperatura dyskusji była gorąca, jedynie pojedyncze osoby opuściły spotkanie przed zakończeniem, które nastąpiło dopiero po przekroczeniu czasu na jaki wynajęto salę.

Kandydat okazał się żywiołowym dyskutantem, który nie ograniczał się do zagadnień związanych z ordynacją wyborczą, chętnie wchodził w polemikę z uczestnikami spotkania, często schodząc ze sceny i podchodząc z mikrofonem do osób, z którymi toczył spór. Wielokrotnie otrzymywał też brawa, chociaż na sali znalazły się osoby nieprzekonane, proszące o wyjaśnienie wątpliwości, trafiali się też nieliczni, ale zdeklarowani obrońcy obecnego systemu politycznego, wśród których wyróżniała się radna koszalińskiego PiS Anna Mętlewicz.

Ze strony Koszalinian spotkało Pawła wiele miłych gestów. Przed wejściem do Politechniki student tej uczelni wręczył listę z 50 podpisami poparcia, które zebrał sam. Podobnie było w Bibliotece Wojewódzkiej, gdzie grupy z Koszalina, Bobolic i Grzmiącej wręczały listy z podpisami, które zebrano w ramach małych obywatelskich inicjatyw lokalnych. W restauracji tureckiej przy Rynku Staromiejskim, właściciele zaserwowali gratis smaczne ciasteczka. Podczas wieczornego spaceru po śródmieściu, wielu mijanych ludzi, zwłaszcza młodych, deklarowało swoje poparcie: „Ma pan mój głos!”.

„Tak było wczoraj w Koszalinie” – napisał Paweł Kukiz zamieszczając zdjęcia ze spotkań w Koszalinie na swoim profilu fejsbukowym Prezydent Kukiz. „Do teraz nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie! Po każdym takim spotkaniu wypełnia mnie potężna energia! Dziękuję!”

Stefan Romecki z grupą przyjaciół z Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina przekazali Pawłowi Kukizowi ponad 1200 podpisów z poparciem jego kandydatury zebranych w Koszalinie i okolicach. Kandydat udał się w dalszą podróż wyborczą po Polsce północnej – do Szczecina, następnie Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. (tr)

 

{gallery}kos/polityka/15_03_16_kukiz_koszalin{/gallery}

 

 

15 komentarzy do “Paweł Kukiz w Koszalinie: „Nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie!” (zdjęcia)

 • Zdecydowanie największe wydarzenie polityczne w tej kampanii wyborczej, w której starzy pokerzyści z PO, PiS, SLD, PSL, Korwin grają znaczonymi kartami, bo mają pieniędzy ile chcą, albo z dotacji z budżetu państwa (jaczejki partyjne) albo za spanie na sali Parlamentu Europejskiego jak ten błazen Korwin. Kukiz to uczciwy kandydat obywatelski, któremu kampanię robią zwykli ludzie chcący coś zmienić w kraju okupowanym przez partyjne mafie i agentury..

  Odpowiedz
 • – Mógłbym przyhamować wampiryzm partii politycznych. Rozpisałbym referendum w sprawie odwołania mnie z funkcji prezydenta i wybrania w wolnych wyborach – powiedział Paweł Kukiz w programie „Gość poranka” na antenie TVP Info. Wtedy przekazałby: „Narodzie, Polacy, melduję wykonanie zadania”.

  [url]http://bit.ly/1GxIUNC[/url]

  Odpowiedz
 • [quote name=”Prezydent Koszalina”]Paweł Kukiz – mój kandydat.[/quote]

  Już nie Bronek panie Prezydęcie ? ?

  Odpowiedz
 • [quote name=”lica”][quote name=”Prezydent Koszalina”]Paweł Kukiz – mój kandydat.[/quote]

  Już nie Bronek panie Prezydęcie ? ?[/quote]

  wal się

  Odpowiedz
 • Zastanawia mnie postawa Politechniki Koszalińskiej, która na spotkanie z Pawłem Kukizem przydzieliła aulę na Śniadeckich, gdzie mieszczą się głównie kierunki techniczne, natomiast spotkanie z błaznem Korwinem zorganizowano już w gmachu na Kwiatkowskiego, gdzie siedzibę mają kierunki humanistyczne. Była to wyraźnie sterowana akcja, która świadczy o powiązaniach, mimo pozornej niechęci, z rządzącym układem w mieście.

  Chociaż, z drugiej strony, jaki poziom reprezentuje humanistyka czy szeroko rozumiana politologia na uczelni, której wykładowca popisywał się podczas spotkania z Pawłem Kukizem ignorancją, twierdząc, że zmiana ordynacji wyborczej na JOW, wymaga zmiany konstytucji. Taki gość powinien zając się czymś innym, niż nauczanie, bo po prostu nie myśli samodzielnie, ale powtarza propagandowe brednie.

  Odpowiedz
 • [quote name=”Heniek”]Zdecydowanie największe wydarzenie polityczne w tej kampanii wyborczej, w której starzy pokerzyści z PO, PiS, SLD, PSL, Korwin grają znaczonymi kartami, bo mają pieniędzy ile chcą, albo z dotacji z budżetu państwa (jaczejki partyjne) albo za spanie na sali Parlamentu Europejskiego jak ten błazen Korwin. Kukiz to uczciwy kandydat obywatelski, któremu kampanię robią zwykli ludzie chcący coś zmienić w kraju okupowanym przez partyjne mafie i agentury..[/quote]
  Bylem na obu spotkaniach i jest roznica pomiedzy obu Panami,dla mnie p.Korwin to cienki bolek,natomiast p.Kukiz to facet z klasa,wie co mowic jak naprawiac Panstwo,dobry kontakt z Mieszkancami Koszalina,jak sam powiedzial niesamowici ludzie,niesamowita atmosfera,dostal takiej energi ze juz jest na 3 miejscu w sondazach,brawo dziekuje mu za takie slowa,jeszcze nikt tak nie wypowiedzial sie o Mieszkancach Koszalina!!

  Odpowiedz
 • Dobre porównanie z grą w pokera znaczonymi kartami. Dla mnie ktoś głosujący na te same gęby, które oglądamy od 25 lat od zmowy okrągłostołowej, jest albo osobą czerpiącą korzyści z obecnego systemu (co jestem w stanie zrozumieć) albo kimś kogo poziom intelektualny nie różni się zasadniczo od szympansa, który też je, wydala, rozmnaża się i można go nauczyć rozpoznawania niektórych liter. Kukiz proponuje nie zmianę jednej mafii na drugą (co wcale nie oznacza odsunięcie tej pierwszej, a jedynie zmianę ojca chrzestnego), ale zmiane systemu, bez mafii partyjnych, za to ze znaczącym udziałem społeczeństwa w podejmowaniu decyzji za państwo, region, miasto i wszystko co dotyczy jego żywotnych spraw.

  Odpowiedz
 • Obejrzałem na YT pełną relację. Kukiz przebojowy i jednocześnie pokorny. bardzo dobre wrażenie. natomiast na sali pełno starych wyg partyjnych.Prędzej bym się po Niskim spodziewał jakiejś pyskówki, a jednak Mętlewicz i pisowcy bronili systemu jak kiedyś Niski socjalizmu 🙂 A szkoda bo mięli szansę czegoś się nauczyć i przemyśleć.

  Odpowiedz
 • Wreszcie obywatelski, niezależny, bezpartyjny kandydat z dobrym pomysłem na Polskę (zmiana systemu partyjnego na obywatelski – poprzez zmianę ordynacji wyborczej).

  Odpowiedz
 • [quote]Zastanawia mnie postawa Politechniki Koszalińskiej, która na spotkanie z Pawłem Kukizem przydzieliła aulę na Śniadeckich, gdzie mieszczą się głównie kierunki techniczne, natomiast spotkanie z błaznem Korwinem zorganizowano już w gmachu na Kwiatkowskiego, gdzie siedzibę mają kierunki humanistyczne. [/quote]

  Wezgraj to zwykły lobbysta politechniczny, który dla czerpania korzyści z funduszy unijnych, zmontował układ polityczny, pozorujący opozycyjność. Wszyscy w Lepszym Koszalinie są tylko pionkami w jego ręku służącymi do rozgrywania czegoś o czym nie maja bladego pojęcia. Jeszcze jeden dowód na to, że obecna ordynacja jest bez sensu, skoro umożliwia zwykłym lobbystom tworzenie znaczącej siły politycznej w 100-tysięcznym mieście.

  Odpowiedz
 • Wezgraj to….[b] ” Wszyscy w Lepszym Koszalinie są tylko pionkami w jego ręku służącymi do rozgrywania czegoś o czym nie mają bladego pojęcia „[/b]- skoro wszyscy to Romecki zapewne też bo jest radnym tego towarzystwa !!!Zastanawiają mnie ostatnie zachowania Romeckiego z jakich to powodów na banerze wyborczym Pawła Kukiza zamieścił fotkę tylko swojej podobizny z Kukizem – a wycioł ze zdięcia innych kolegów i działaczy koszalińskiego JOW ! Fotka ta zrobiona została w „sali BHP ” w stoczni gdańskiej w 2013 roku ..W ten oto brzydki sposób Romecki przedstawia lokalnej społeczności że tylko on jest jedynym i najważniejszym działaczem JOW – zapominając o tym że pełnomocnictwa JOW na nasz region posiada kto inny !!…. Oj nie ładnie Kolego Romecki , oj nie ładnie robić prywaty i kariery kosztem kolegów …. też woJOWnik

  Odpowiedz
 • Kukiz zaczął od Koszalina i to jest piękna sprawa! Z Koszalina wychodzi wielki obywatelski ruch oswabadzania Polski z partyjnych klanów i mafiii

  Odpowiedz
 • [quote name=”Wera”]Kukiz zaczął od Koszalina i to jest piękna sprawa! Z Koszalina wychodzi wielki obywatelski ruch oswabadzania Polski z partyjnych klanów i mafiii[/quote]

  Koszalin już od dawna jest ostoją JOW w Polsce.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.