BlogiBlogi JOWLatestPaweł Kukiz

Porozumienie ruchu Kukiz’15 z Prawem i Sprawiedliwością

Ustawa antykorupcyjna, dzień referendalny i sędziowie pokoju – to zagadnienia, które obejmuje zawarte dzisiaj porozumienie pomiędzy Kukiz’15 a Prawem i Sprawiedliwością.

W zamian – mówił prezes Jarosław Kaczyński podczas wspólnej konferencji prasowej z Pawłem Kukizem – „nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i to wszystko, co jest potrzebne, aby układ polityczny, który dzisiaj jest w Sejmie, trwał”.

Jarosław Kaczyński ocenił, że formacja Kukiza ma „wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji i życia publicznego”. Jak stwierdził: „my podejmiemy to ryzyko – bo to jest czasem trochę ryzykowne – wprowadzenia tego w życie, oczywiście w taki sposób, żeby w każdym wypadku było to zgodne z konstytucją”.

„Tutaj chodzi o poglądy obywateli, do których możemy dotrzeć, których możemy przekonywać” – podkreślił Jarosław Kaczyński. Dodał także, że w tej kwestii „bardzo liczy na współpracę”, bo „sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła”.

Paweł Kukiz podczas swego wystąpienia powiedział, że „po raz pierwszy od przynajmniej 6 lat pojawiła się realna szansa” wprowadzenia kluczowych z jego perspektywy zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego z ustroju semi-demokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej.

„To jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Liczę na owocną współpracę, liczę na to, że jeszcze za mojego życia Polska uzyska takie prawo, gdzie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy państwem w pełni demokratycznym” – zakończył Paweł Kukiz. (tr)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.