Wydarzenia

Koszalin – manifestacja „w obronie wolnych mediów” [ZDJĘCIA]

ManifestacjaSobotni „marsz w obronie wolnych mediów” rozpoczął się mszą święta w kościele Ducha Świętego. Po odśpiewaniu hymnu Polski uczestnicy uformowali pochód i ruszyli ulicami Jana Pawła II, Władysława IV, alejami Monte Cassino, i dalej ulicą Młyńską do Zwycięstwa, kończąc manifestację koło katedry, przed pomnikiem Jana Pawła II. Tutaj wygłaszano przemówienia, domagając się cofnięcia decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nie przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Kolejni mówcy zarzucali Radzie nie uwzględnienie potrzeb katolików, stanowiących większość społeczeństwa. Manifestację organizowały kluby „Gazety Polskiej”, partia Prawo i Sprawiedliwość, koła Radia Maryja i Telewizji Trwam, Komitet Obrony Sprawiedliwości z Koszalina, a także koszalińskie oddziały Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Wśród uczestników znalazły się również osoby przybyłe z Bobolic, Szczecinka i Kołobrzegu. Dołączyła też grupa przeciwników budowy elektrowni atomowej w Gąskach.

KOSZALIN – MANIFESTACJA W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW [ZDJĘCIA] – czytaj cały artykuł

8 komentarzy do “Koszalin – manifestacja „w obronie wolnych mediów” [ZDJĘCIA]

 • [quote name=”jadzik”]A media katolickie w Koszalinie przypadkiem nie są mainsteramowe? :-)[/quote]

  Są, ale Tv Trwam chyba trudno do mainsteramu zaliczyć.

  Odpowiedz
 • Problemem mediów katolickich nie jest brak dostępu do mediów, ale niewykorzystanie tych możliwości, które już posiadają. Radio katolickie w Koszalinie to radio rozrywkowe, reklamowe i mainstreamowe, przekazujące sieczkę przygotowaną przez tutejszych politruków od propagandy. To również dziwna polityka, polegająca na niedostrzeganiu przez duchownych tych mediów, które starają się głosić Ewangelię i ciągłe nadskakiwanie mediom, które plują na religię codziennie. Oficjalna ocena mediów jest dokonywana według kryteriów wpływu i oddziaływania, a więc politycznych, a nie według treści i stosunku do katolicyzmu. I te media o tym wiedzą i mogą spać spokojnie.
  TV Trwam powinna otrzymać miejsce na multipleksie, ale też mówienie – tak jak się to zdarzyło podczas manifestacji -że nieprzyznanie tego miejsca jest likwidacją Telewizji Trwam, jest nieuczciwe..

  Odpowiedz
 • Portal koszalin7.pl nie został nawet powiadomiony przez organizatorów o manifestacji. Obrońcy wolnych mediów nas nie zauważyli 🙂 Nie ma nas na politycznej liście mediów prawomyślnych. Bo też na co dzień, nasi obrońcy wolności słowa zajęci są pilnowaniem „porządku medialnego” i swojego kawałka tortu, czyli stołków, miejsc w radach nadzorczych, tej części publicznych pieniędzy, która im przypada w ramach podziału łupów i innych beneficjów.
  Co nie oznacza oczywiście, że wielu ludzi jest autentycznie oburzonych i szło w tej manifestacji w dobrych i szczerych intencjach. Ale o głównych organizatorach tego powiedzieć nie można.

  Odpowiedz
 • No tak, a ponad tym zgiełkiem partie obroniły w Sejmie dotacje dla siebie, czyli ok. 100 mln zł rocznie, ktore im się słusznie należą 🙂

  Odpowiedz
 • Niedawno jeszcze PiS zrazem z SLD tworzyli świetna koalicje medialną, doskonale się rozumiejącą. W wielkiej zgodzie dzielili sie stołkami w radach nadzorczych mediów w Koszalinie i kraju całym. Jak się im mówiło, że sojusz z SLD brzydko pachnie to mówili że to taki polityczny pragmatyzm. A teraz „Precz z komuną”??? Jakże to tak towarzysze? Już nas nie kochacie?

  Odpowiedz
 • Ja w ogóle nie rozumiem co to za zabawa z koncesjami, limitami, pozwoleniami, zezwoleniami, dopuszczaniem, podpuszczaniem, napuszczaniem i nie wiadomo czym jeszcze. A kupuj sobie nadajnik i nadawaj jak w wielu krajach świata, tam sie nikt nie czepia, abys miał cos do powiedzenia, nadawa, gadaj jak masz słuchaczy, a nie sztuczne pompowanie politycznych szajek w eterze i dyskryminowanie np. młodzieży która mogłaby tworzyc małe społeczności osiedlowe, dzielnicowe, miasteczkowe jak na zachodzie normalnie jest i gadac o swoich sprawach i swoim zyciu. A tutaj jedni totalitaryści przeciwko drugim i jeszcze ludzi na ulicę żeby skakakali na siebie nawzajem, jak juz ludzi podziela będa szczęślwii bo będa mogli pokazac że są potrzebni i będą mogli pierdzielić o zgodzie narodowej i takich tam.

  Odpowiedz
 • Na gk24.pl marsz w Koszalinie to prawie 1400 oglądnięć. To jedno z najwyższych na tym forum. I kto tu jest Pan !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.