Wydarzenia

Koszalin – manifestacja w obronie pomnika Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy (zdjęcia)

ManifestacjaTłoczno zrobiło się wokół pomnika Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy w sobotę 1 września, gdy Koszalinianie zgromadzili się w odruchu protestu przeciwko decyzji władz miasta o przeniesieniu monumentu do parku. Wśród uczestników dostrzec można było pionierów Koszalina, polityków, społeczników, działaczy obywatelskich, radnych, członków rad osiedli, osoby starsze i młodzież. Początek spotkania zagłuszała muzyka dobiegająca z odbywającego się po przeciwległej stronie placu festynu. Kłopoty z dźwiękiem towarzyszyły zresztą całej manifestacji, nie zraziło to jednak uczestników, a raczej dało okazję do zaimprowizowania wspólnego śpiewu.

KOSZALIN – MANIFESTACJA W OBRONIE POMNIKA BYLIŚMY-JESTEŚMY-BĘDZIEMY – czytaj/oglądaj cały artykuł

5 komentarzy do “Koszalin – manifestacja w obronie pomnika Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy (zdjęcia)

 • [u][b]Drzwi ratusza pozostawały zamknięte na głucho.[/b][/u]

  No przecież tam urzęduje partia OBYWATELSKA 🙂

  Odpowiedz
 • Czekamy na rozwój sytuacji. Moim zdaniem zrobią wszystko, żeby pomnik usunąć. Lobby niemieckie jest tutaj bardzo silne, a społeczeństwo zbyt słabe i niezorganizowane. Ale z polityka bywa tak jak z piłką nożną, czasami pojawia się zupełnie niespodziewane rozstrzygnięcie. Może dlatego tak lubimy piłkę nożną, a i politykę też, choć zwykle się od niej dystansujemy.

  Odpowiedz
 • Sprutta prowadzi podwójną grę. Przy jego stowarzyszeniu jest Klub Pioniera, a mimo to jest pasywny i jeszcze udziela głupkowatych wywiadów, które są używane jako argumenty przeciwko obrońcom pomnika. Przyjemnie jest łączyć hobby historyczne z praca w agencji ochroniarskiej, niestety przychodzi moment, kiedy trzeba wyłożyć karty na stół i powiedziec sprawdzam. I takie sprawdzam mamy w Koszalinie. Okazuje sie, że PiS nie jest partia patriotyczna, Kościół nie szanuje tradycji, miłośnicy Koszalina nie zamierzają bronić historii i tożsamości Koszalinian, prasa woli milczeć i polaryzować konflikt, historycy którzy ustawiają się w kolejce do „wyjaśniania” poznikali wszyscy itd. Nikt nie zdaje egzaminu w sytuacji gdy jakiś watażka tupnął nogą i postanowi dokonać gwałtu na tradycji. I tak to wygląda niestety. Tak wygląda demokracja i społeczeństwo made in Koszalin. Nie ma ani jednego ani drugiego.

  Odpowiedz
 • [quote name=”Andrzej Hozler”]Czekamy na rozwój sytuacji. Moim zdaniem zrobią wszystko, żeby pomnik usunąć. Lobby niemieckie jest tutaj bardzo silne, a społeczeństwo zbyt słabe i niezorganizowane. Ale z polityka bywa tak jak z piłką nożną, czasami pojawia się zupełnie niespodziewane rozstrzygnięcie. Może dlatego tak lubimy piłkę nożną, a i politykę też, choć zwykle się od niej dystansujemy.[/quote]

  Lobby niemieckie? Jakie lobby? Tu już Stronnictwo Pruskie występuje otwarcie. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

  Odpowiedz
 • Program obecnej RFN został napisany w 1943 roku w środowisku puczu Staufenberga i Goerderera. Kompletnie bez emocji trzeba to traktować i próbować przeciwdziałać. Ostatnio przeczytana książka gen. Erfurtha „Niemiecki Sztab Generalny w l. 1918-1945) – OKH także może wnieść cenne uwagi dla czytelnika polskiego. Co ciekawe kupiłem tę książkę z przeceny za jedyne 15 zł w …Koszalinie 1 września w księgarni przy ul. Zwycięstwa (pobliże EMPiK). Rzadko teraz bywam w Koszalinie. Pozdrawiam serdecznie ludzi z KOMK.
  red. Szadkowski

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.