Kultura/ Sport

John Debney – Pasja Jezusa Chrystusa

Dla jasności, chodzi o muzykę do filmu Pasja – The Passion of the Christ w reżyserii Mela Gibsona. Sądzę, że większość ten film obejrzała i ma go jeszcze dosyć wyraźnie w pamięci. I jest jeszcze jeden istotny motyw – większość z nas doskonale zna tematykę Pasji. Możemy więc słuchać muzyki filmowej z dużą znajomością rzeczy.

Foto 2

Nigdy jeszcze nie przedstawiałem na blogu soundtracku. Uważam bowiem, że muzyka filmowa nie jest samodzielna, należy ją odbierać łącznie z obrazem. Co prawda są ludzie ze skazą (ja do nich należę, a znam i innych), którzy zawsze słyszą muzykę przed wszystkim. Większość jednak to szczęśliwcy, którzy odbierają film całościowo, jako jedną impresję.

Foto 1. John Debney
Foto 2. Plakat filmu „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona.
Foto 3. Duduk

Duduk

Robię zatem wyjątek. Pasja Johna Debney’a zachwyca mnie jak w przysłowiu – „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Słucham jej od tygodnia i coraz bardziej mi się podoba.

 

JOHN DEBNEY – PASJA JEZUSA CHRYSTUSA – cały artykuł.

 

Autor prowadzi na platformie blogowej Salon24 dwa znakomite blogi muzyczne: pod pseudonimem classical_blueslover – blog o muzyce klasycznej Classical Is Wonderful oraz jako blueslover – blog o „bluesie i pochodnych” Blues is The Best. Oprócz nich, z drugim współautorem prowadzi własną stronę Feel the Blues with all that Jazz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.