Wydarzenia

Przemysław Krzyżanowski do ministerstwa

P. KrzyżanowskiPrzemysław Krzyżanowski, dotychczasowy wiceprezydent Koszalina, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji. Będzie odpowiadał za kształcenie ogólne i wychowanie, funkcjonowanie przedszkoli i szkół, kształcenie nauczycieli i współpracę z samorządami. Także za 40 mld subwencji państwowych przekazywanych corocznie samorządom. Podlegać mu będą: Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

– To jest historyczna szansa. Nie pamiętam, żeby Koszalin miał w swojej historii dwóch ministrów w jednym rządzie i myślę, że tą okazję musimy również wykorzystać – powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina (wypowiedź dla Radia Koszalin).

Przemysław Krzyżanowski, do dnia powołania na stanowisko w rządzie, pełnił funkcję zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej. Urodzony 17 października 1966 roku w Szubinie, żonaty (żona Anna jest wicedyrektorem II LO im. Wł. Broniewskiego), ma dwóch synów. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku (historia), studia podyplomowe z zakresu profilaktyki i resocjalizacji dzieci i młodzieży w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Menedżerskiej. W Urzędzie Miejskim w Koszalinie od 1 lutego 1996 roku. Najpierw jako inspektor w Wydziale Kultury, Oświaty i Wychowania, następnie od 1 maja 1996 roku – w Wydziale Edukacji (od 2000 roku dyrektor tego wydziału). Sprawował opiekę nad Młodzieżową Radą Miasta Koszalina. Za największy swój sukces zawodowy w koszalińskim samorządzie uważa opracowanie i wprowadzenie w życie Koszalińskiego Systemu Oceny Szkół oraz Koszalińskiego Systemu Oświatowego. Zainteresowania: film i kino. Od 1992 prowadził audycję o filmie w Rozgłośni Regionalnej Radia Koszalin. Związany z Platformą Obywatelską. W ostatnich wyborach samorządowych z listy PO startował do rady miasta Koszalina.

Na podstawie: strona internetowa Przemysława Krzyżanowskiego oraz strona Radia Koszalin.

Screen strony internetowej Przemysława Krzyżanowskiego (www.przemyslawkrzyzanowski.pl).

2 komentarze do “Przemysław Krzyżanowski do ministerstwa

  • [b]Co prawda, to prawda. Na pewno duży sukces Koszalina i tu z Jedlińskim trzeba się zgodzić. Panu Przemysławowi Krzyżanowskiemu – samych sukcesów na tym niezwykle odpowiedzialnym, trudnym, ale i zaszczytnym odcinku pracy państwowej. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.[/b]

    Odpowiedz
  • Szubin miasto na Pałukach. Bardzo ciekawy region i fajni ludzie. Krzyżanowskiego nie znam, znałem Henia Ficka, który też był urodzony w Szubinie i był to prawdziwy kompan i przyjaciel, życzliwie nastawiony do świata i ludzi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.