Tadeusz Rogowski

Poseł Wziątek ostrzega – JOW to terroryzm!

S.WziątekPoseł Stanisław Wziątek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowił przerwać milczenie. – W każdym powiecie powiemy, że JOW-y to terroryzm – oznajmił na łamach „Głosu Koszalińskiego” poseł, zapowiadając akcję SLD, która wyjaśni społeczeństwu, „dlaczego JOW to zaprzeczenie demokracji” , „likwidacja opozycji”, „zmarnowanie większości głosów” oraz „tworzenie oligarchii władzy”. Powiało grozą.

Oświadczenia posła Wziątka nie można lekceważyć, nie jest on jakimś szeregowym parlamentarzystą i byle kim. Przeciwnie, skoro od 12 lat zasiada w ławach sejmowych, a od czterech lat jest przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej i wiceprzewodniczącym sejmowej komisji spraw wewnętrznych, to z całą pewnością wie co mówi. W kwestii bezpieczeństwa państwa, zagrożeń zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, nie ma po prostu lepszego specjalisty w Polsce.

Od czasów słynnego przemówienia ministra Becka w Sejmie w 1939 roku („My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę…”), nie mieliśmy tak dramatycznego oświadczenia związanego z zawieranymi sojuszami. W ciągu zaledwie jednego dnia, wypowiedź jednej z najbardziej kompetentnych osób w dziedzinie polityczno-wojskowej w Polsce, zburzyła nasze dotychczasowe wyobrażenia. Dowiedzieliśmy się, że w ramach NATO, pozostajemy w sojuszu z państwami niedemokratycznymi, nie tolerującymi u siebie opozycji, rządzonymi przez oligarchię. W wiodących państwach tego sojuszu – Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Francji – panuje niedemokratyczna dyktatura JOW!

Jeszcze nie wiadomo jakie kroki w obliczu tak dramatycznej sytuacji podejmie nowy prezydent Andrzej Duda, szczególnie wyczulony na punkcie bezpieczeństwa państwa, oraz Ewa Kopacz, której rząd z takim zaangażowaniem modernizuje armię i zabiega o poszerzenie stosunków z NATO, podejmując starania o rozlokowanie jednostek sojuszu na terenie Polski.

Poseł rozpoczął swoją akcję od Szczecina, prawdopodobnie dlatego, że w tym mieście znajduje się dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO. Zapowiedź posła Wziątka, że zamierza demaskować „terroryzm JOW” w miastach Pomorza, może zagrozić spoistości korpusu, którego związki taktyczne – dywizja zmechanizowana i brygada wsparcia – rozlokowane są w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Wałczu.

Oświadczenie posła z Pomorza, znającego lokalne uwarunkowania, przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej, na pewno wywoła wstrząs opinii publicznej. Dotąd sojusz wojskowy NATO cieszył się na Pomorzu popularnością, jego żołnierze uchodzili za obrońców demokracji i wolnego świata, a jego oficerowie, nawet ci w niemieckich mundurach, byli traktowani z dużą życzliwością. Zapewne też nie dojdzie do wspólnych ćwiczeń na ogromnym pomorskim poligonie koło Drawska Pomorskiego, gdzie doskonalono umiejętności z armiami, jak się okazuje, krajów niedemokratycznych, dławiących u siebie opozycję.

Dramatyzm sytuacji pogłębia trwający w najlepsze exodus polskiej młodzieży do terrorystycznych krajów JOW. Mimo wakacji i upałów, masowo okupują lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, stoją też pod ambasadami w kolejkach po wizę, a kolejne miliony młodych ludzi szykuje się do wyjazdu – jak się okazuje – wprost w paszczę lwa. Jeśli rząd nie podejmie natychmiast energicznych kroków, los tej młodzieży będzie przesądzony.

Od chwili rozpoczęcia akcji referendalnej zapanowały w Polsce upały jakich nie notowano od XVII wieku. Niejeden jasnowidz i wróżbita przestrzegał, że znamionuje to wydarzenia wielkie i przełomowe. Tak jak w roku 1647, opisanym przez Henryka Sienkiewicza, w którym „rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia”, „roje po pasiekach poczęły się burzyć, bydło ryczało po zagrodach”, a „porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym”. I oto wróżby się spełniają! Nadchodzi dzień sądu nad partiami i ich papkinowskimi wodzusiami w formacie kieszonkowym! Nadchodzi referendum 6 września! Nadchodzi JOW!

Tadeusz Rogowski

8 komentarzy do “Poseł Wziątek ostrzega – JOW to terroryzm!

  • Panie Wziątek za błazna i pajaca toi ja robię na tym portalu. Nie rób mi pan konurencji na litość boską. A masz pan nade mna tą przewagę, że ja mam wygląd intelektualisty i dość szlachetne rysym, na pana wystarczy spojrzeć, zeby jebnąć ze śmiechu 😀 😀

    Odpowiedz
  • Pan poseł strzelił sobie w kolano, ale trudno się dziwić, bo z wychowawcy polityczno-kulturalnego zostać ekspertem wojskowości, to duże wyzwanie.Takie cuda tylko w partiach 🙂

    Odpowiedz
  • Łgarz, krętacz i blagier wyjątkowej klasy, udawał, ze broni pomnika byliśmy jesteśmy bedziemy, a po cichu dogadywał się z burzycielami pomnika

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.