Niemcy

Niemiecki sen o hegemonii

Plakat„Biorąc pod uwagę rosnącą potęgę i gospodarczą i polityczną RFN, bardziej prawdopodobny jest wzrost ambicji wielkoniemieckich niż ich zanik. Realne zagrożenie nie tkwi przy tym ani w użyciu siły, ani w wymuszonych zmianach granic, czym karmiła nas propaganda ostatnich dziesięcioleci. To zagrożenie ma perspektywę historyczną i wynika z możliwości najpierw gospodarczego, a następnie kulturowego wchłonięcia, bez żadnych zamian granic lub z ich zmianami – za pełnym przyzwoleniem całego społeczeństwa” – taką tezę formułuje znawca zagadnień niemieckich dr Wojciech Błasiak w swojej analizie, którą przedstawiamy naszym Czytelnikom. „Nie jest zbiegiem okoliczności fakt, iż ambasadorem Niemiec w Polsce jest były szef niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu” – pisze dalej dr Błasiak. „Polska to poważne zadanie polityczne i gospodarcze dla Niemiec. A kluczowym jest w niej zbudowanie proniemieckiej agentury wpływu, na czele z częścią klasy politycznej i polskimi partiami politycznymi.” Stąd wspieranie i nagradzania wszelkich kompradorskich zachowań politycznych polskich polityków i polskich partii, a zwalczanie i karanie wszelkich zachowań politycznych wzmacniających polską suwerenność. Zapraszamy do lektury niezwykle ciekawego tekstu. (ah)

NIEMIECKI SEN O HEGEMONII – cały artykuł

Wojciech BŁASIAK – (ur. 1952 w Sosnowcu) polityk, ekonomista i socjolog, doktor nauk humanistycznych, poseł na Sejm II kadencji z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej (KPN). Jedyny polski parlamentarzysta, który w roku 1997 protestował na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego przeciwko wpisywaniu do Konstytucji słowa „proporcjonalne” w odniesieniu do wyborów i jedyny parlamentarzysta, który działał w sprawie wyjaśnienia afery FOZZ i Banku Handlowego. Prezes Stowarzyszenia Polskiej Myśli Strategicznej w Katowicach. Niezależny wydawca tygodnika „Puls Zagłębia”, działacz Ruchu JOW. Prowadzi własny Instytut Studiów i Projektów Rozwoju zajmujący się projektami unijnymi i edukacyjnymi. Autor wielu analiz i artykułów na tematy społeczno-ekonomiczne.

Dziękujemy dr. Wojciechowi Błasiakowi za zgodę na przedruk swoich artykułów na naszym portalu.

3 komentarze do “Niemiecki sen o hegemonii

 • Tekst długi, nie każdy go przeczyta. Tym, którzy mają mniej czasu polecam przedostatni rozdział [b]7. Miękka wasalizacja Polski i groźba miękkiej inkorporacji polskich Ziem Uzyskanych, [/b] Warto.

  Odpowiedz
 • Dlatego likwidowane są polskie pomniki. Plan wasalizacji Polski i miękkiej inkorporacji Ziem Odzyskanych wchodzi w życie.

  Odpowiedz
 • Niemiecki sen o hegemonii poprzez zjednoczoną Europę jest stałym punktem programów politycznych i ideologicznych w Niemczech. Bodaj pierwszy nakreślił plan niedoszły kanclerz III Rzeszy Goerderer ( stał politycznie na czele tzw. Puczu Saufenberga), następnie ideę wspólnej Europy pod dominacją Niemiec rozwinął na serio Goebels, a obecnie mamy do czynienia z paktem fiskalnym czy Unią dwóch prędkości…
  Co ciekawe postulat wspólnej Europy, ale z poszanowaniem państw i na bazie chrześcijaństwa, jako jedyne w okupowanej Polsce zgłosiły narodowe Siły Zbrojne! W ocenie NSZ była to nieuchronna konieczność w celu spacyfikowania Niemiec i wobec sowieckiego zagrożenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.