Patriotyzm

Wspieramy akcję „Przypomnijmy o Rotmistrzu”

Komitet Obywatelski Miasta Koszalina przystąpił do akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. 25 stycznia br. KOMK wystosował pismo do prezesa Fundacji Paradis Judaeorum, pana Michała Tyrpy:

Szanowny Panie,
Komitet Obywatelski Miasta Koszalina zgłasza swój udział w akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. (…) Podziwiamy Pańską determinację w dążeniach do uhonorowania jednego z największych bohaterów. Siostra Rotmistrza, organizowała w Koszalinie bibliotekarstwo zaraz po wojnie. Można więc powiedzieć, że tworzyła podwaliny pod polską kulturę w Koszalinie. Obok, w Słupsku, pierwszym kapłanem katolickim był ks. Jan Zieja, który był kapelanem Tajnej Armii Polskiej, musiał zatem znać rtm. Witolda Pileckiego. Tutaj w Koszalinie, prowadzimy również stronę internetową o ks. Janie Ziei (www.zieja.ovh.org)
Pozdrawiamy serdecznie
Tadeusz Rębisz, Stefan Romecki, Tadeusz Wołyniec

Już następnego dnia otrzymaliśmy odpowiedź z Krakowa:

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję za miłe słowa oraz za akces do inicjatywy „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Link do Waszej strony internetowej został dopisany do listy instytucji, które popierają naszą – teraz już wspólną – akcję społeczną.
W załączniku przesyłam baner akcji. Zachęcam do zapoznania się z materiałami i dokumentami, które od stycznia zeszłego roku publikowałem na stronie Blog Michała Tyrpy (…)
Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam.Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.