FleszFlesz - Koszalin

Ubierz swój dom, czyli z ekologią za pan brat

Akcję ekologiczną „Ubierz swój dom” zorganizowała na dziedzińcu koszalińskiego Muzeum Fundacja Ekologiczna ARKA. Uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych nr 18 i 9 oraz Zespołu Szkół nr 13.

„To jedno z działań ogólnopolskiej kampanii „Ubierz swój dom”, którą dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ekologia i minimalizacja zużycia energii będą wkrótce koniecznością. Polska musi sprostać polityce klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej i szukać różnych sposobów na ograniczenie emisji CO2. Jednym z nich są energooszczędne budynki mieszkalne oraz szeroka edukacja ekologiczna o budownictwie energooszczędnym i oszczędzaniu energii w gospodarstwach domowych” – wyjaśniają organizatorzy akcji.

„Polityka energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej jest w tej chwili bardzo ważnym tematem” – czytamy w dalszej części opracowania. „Pakiet, który w tej sprawie UE przyjęła w 2008 roku zakładał do 2020 roku: redukcję emisji CO2 o 20%, zwiększenia udziału Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) do 20% i zwiększenia efektywności energetycznej o 20%. Jednak w styczniu 2014 roku Komisja Europejska opublikowała nowe założenia polityki energetyczno-klimatycznej – „Pakiet 2030”, w którym zakłada podniesienie wiążącego celu redukcji emisji CO2 do 40% oraz zwiększenie udziału OZE do minimum 27 procent.”

Źródło + zdjęcia: Fundacja Ekologiczna ARKA,Szymon Kułakowski, koordynator akcji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.