BlogiBlogi JOWLatest

TRZECIA DROGA

Motto: „Urna to taka szkatułka, wrzucasz Mikołajczyka, wychodzi Gomułka” (powiedzonko ludowe z czasów wyborów do sejmu w 1947 roku)
Nie tylko Polacy dali się nabrać na „Trzecią Drogę”, która obecnie jest już koalicjantem Platformy Obywatelskiej. Nazwa „Trzecia Droga” sugeruje wyborcom trzeci wybór, nowe rozwiązanie, różne od znanego dotychczas. W konia daliśmy się zrobić nie tylko my, ale również autorzy obcojęzycznych haseł w Wikipedii – Amerykanie, Niemcy, Francuzi i Hiszpanie, nie licząc innych pomniejszych nacji. Potraktowali dosłownie nazwę-zmyłkę i… poczuli się Polakami. Zawsze to jakaś pociecha, że coś nas łączy z naiwnymi Amerykanami, łatwowiernymi Niemcami i frajerami Francuzami.
WIKIPEDIA ANGIELSKOJĘZYCZNA: Third Way – Trzecia Droga to sojusz polityczny w Polsce (…) Celem koalicji jest zapewnienie alternatywy zarówno dla Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej, dominujących partii politycznych w Polsce lat 2010 i początków 2020.
WIKIPEDIA NIEMIECKOJĘZYCZNA: Dritter Weg – Trzecia Droga to polityczny sojusz wyborczy w Polsce w 2023 roku. Celem koalicji (…) jest zaoferowanie trzeciej drogi jako alternatywy dla dwóch dominujących polskich partii, Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.
WIKIPEDIA FRANCUSKOJĘZYCZNA: Troisième voie – Trzecia Droga to chrześcijańsko-demokratyczny sojusz polityczny w Polsce (…) Celem koalicji jest zapewnienie alternatywy dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, partii dominujących w polskim życiu politycznym od 2005 roku.
WIKIPEDIA HISZPAŃSKOJĘZYCZNA: Tercera Via – Trzecia Droga to sojusz polityczny w Polsce (…) Celem koalicji jest zapewnienie polityczno-wyborczej alternatywy dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, dominujących partii politycznych w Polsce lat 2010 i 2020.
—————–
Wiki/ Dostęp: 17.11.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.