Państwo

Tragedia

PrezydentW katastrofie samolotu koło Smoleńska zginęli dziś rano Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią Kaczyńską. Lecieli do Katynia, miejsca symbolizującego wytracenie polskich elit.

Zginęli wybitni Polacy, politycy, działacze państwowi, duchowni, ludzie nauki. Zginął Ryszard Kaczorowski, były Prezydent RP na Uchodźctwie. Zginęło dwóch Wicemarszałków Sejmu – Krzysztof Putra i Jerzy Szmajdziński – oraz Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Zginął gen. Franciszek Gągor, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Zginęła duża część klasy politycznej z prawicy ale i z lewicy. Zginęli wspaniali urzędnicy. Zginęli prawdopodobnie przedstawiciele Rodzin Katyńskich. Zginęła Wnuczka rozstrzelanego w Katyniu gen. Mieczysława Smorawińskiego.

Wieczne odpoczywanie racz dać im Panie.

W komentarzach, które pojawiły się zaraz po tragedii napisano: „Bądźmy w tym poczuciu bólu i jedności również ZJEDNOCZENI, PRZEWIDUJĄCY i OSTROŻNI. DBAJMY O POLSKĘ, TERAZ TO JEST NAJWAŻNIEJSZE” (Salon24). „Trudno to ogarnąć. Módlmy się i bądźmy ze sobą. Zostawmy podziały na boku. Niech Bóg ma Ich i Polskę w opiece”. (Igor Janke)

Prezydent Koszalina Mirosław Mikietyński w związku z tragiczną katastrofą samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez kulturalnych i sportowych w Koszalinie. Prezydent prosi o opuszczenie flag do połowy masztu, przepasanie ich żałobnym kirem. Prezydent łączy się w bólu ze wszystkimi mieszkańcami Koszalina, wszystkimi Polakami wokół tak ogromnego nieszczęścia, które nas wszystkich dotknęło.

Dziś (sobota) o godzinie 18.00 w koszalińskiej Katedrze odbędzie się Msza Święta w intencji Ofiar katastrofy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.