Państwo

REFERENDUM OBYWATELSKIE — kto? dlaczego? po co? co dalej?

Naszym celem jest upowszechnienie przekonania, że III RP jest państwem, które powstało i funkcjonuje łamiąc fundamentalne zasady demokracji – odebrało obywatelom bierne prawo wyborcze (prawo do bycia wybieranym), zawarowało prawa polityczne tylko dla wąskiej grupy partyjnej oligarchii, złamało zasadę zwierzchności Narodu nad wszelką władzą. Jeśli to przekonanie zostanie wśród naszych rodaków upowszechnione, nie będzie siły, która NARÓD powstrzyma od przeprowadzenia reform. Wówczas zbudujemy Polskę naszych marzeń – państwo przyjazne obywatelom, logicznie skonstruowana, kierujące się zasadą dobra wspólnego. Zbudujemy Rzeczpospolitą Wolnych Polaków.

KTO?

Nie jesteśmy strukturą, stowarzyszeniem, związkiem itp. Jesteśmy pospolitym ruszeniem Polaków. Zakładanie stowarzyszeń, „łączenie różnych środowisk”, „tworzenie ruchów społecznych” jest drogą donikąd. To są działania w ramach systemu, który – nawet wykluczając spiskową teorię – został tak dobrze przemyślany, ze te wszystkie środki i sposoby nie wyjdą poza fazę początkową. Każda struktura wymaga energii zużytej na podtrzymywanie jej istnienia. Sformalizowana struktura stowarzyszenia wymaga tej energii bardzo dużo i dlatego nie istnieją w Polsce silne stowarzyszenia, które mogłyby zagrozić establishmentowi.

REFERENDUM OBYWATELSKIE – głosowanie on-line (10 pytań, czas 3 min)

DLACZEGO?

Referendum Obywatelskie jest pierwszym działaniem poza systemowym. Nie zwracamy się do NICH, niczego od nich nie chcemy, żadnej zgody, rejestracji. Podjęliśmy działanie określenia woli Narodu poza oficjalnymi strukturami władzy. Oczywiście pod warunkiem, że przekroczymy pewne magiczne kwantum. Nie potrzebujemy żadnej koncesji, żadnej zgody. Nasze działanie jest jedynym działaniem antyustrojowym w pełnym tego słowa znaczeniu. I nie ma innego takiego działania w Polsce obecnie. Liczne manifestacje, wnioski o referenda poparte milionami podpisów – są masowe, a jednak sytuują się wewnątrz systemu. Oto bowiem ich uczestnicy idą do tych władz, kierują swoje wnioski do NICH, a masa ludzi, która ich wspiera jest tylko argumentem, żeby zostali wysłuchani. My nie kierujemy do NICH żadnych wniosków ani próśb. Wynik Referendum Obywatelskiego to po prostu WOLA NARODU.

REFERENDUM OBYWATELSKIE – głosowanie on-line (10 pytań, czas 3 min)

PO CO?

Chcemy powiedzieć „dość!” operetkowemu państwu III RP. Proponujemy rozwiązania, które nie są żadna utopią, ale które są sprawdzone na świecie, w państwach zaliczanych do najbogatszych, najlepiej zorganizowanych, przewodzących światu w wielu dziedzinach. Bez NICH możemy wyrazić swoją wolę, określić jak mają wyglądać instytucje naszego państwa i są to zgoła inne instytucje, niż te, które tu zostały zaimplementowane, żeby trzymać tubylców w wiecznym poddaństwie. Skoro tak to ONI nie są nam do niczego potrzebni. Potrafimy sami zaprojektować poważny sejm, potrafimy sami stworzyć lepiej działające instytucje.

Co DALEJ?

Nasze działanie, nasz cel – jest najbardziej radykalny i czysty. Jeśli nasz pierwszy etap działania – pierwszy etap Referendum Obywatelskiego – przyniesie nam ok. 100 tys. podpisów rodaków, to osiągamy początek masy krytycznej niezbędnej do przeprowadzenia zmiany. Będzie to bowiem oznaczać, że Polacy mówią NIE III RP. Sto tysięcy podpisów to np. ilość wymagana przy inicjatywie ustawodawczej, przy wyborach prezydenckich itd.

Naszym celem jest bowiem upowszechnienie przekonania, że III RP jest państwem, które powstało i funkcjonuje łamiąc fundamentalne zasady demokracji – odebrało obywatelom bierne prawo wyborcze (prawo do bycia wybieranym), zawarowało prawa polityczne tylko dla wąskiej grupy partyjnej oligarchii, złamało zasadę zwierzchności Narodu nad wszelką władzą. Jeśli to przekonanie zostanie wśród naszych rodaków upowszechnione, nie będzie siły, która NARÓD powstrzyma od przeprowadzenia reform. Wówczas zbudujemy Polskę naszych marzeń – państwo przyjazne obywatelom, logicznie skonstruowana, kierujące się zasadą dobra wspólnego. Zbudujemy Rzeczpospolitą Wolnych Polaków.

REFERENDUM OBYWATELSKIE – głosowanie on-line (10 pytań, czas 3 min)

Koordynator Krajowy:
Janusz Sanocki tel. 602-397-455
mail: januszsanocki@nowinynyskie.com.pl

2 komentarze do “REFERENDUM OBYWATELSKIE — kto? dlaczego? po co? co dalej?

  • 10 pytań powstało w wyniku konsultacji różnych środowisk. Dla nas od początku zasadnicze jest pytanie pierwsze – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Odpowiedź: TAK, TAK i jeszcze raz TAK!!! Pozostałe pytania sa pomocnicze, są trzy opcje odpowiedzi – Tak, Nie, Nie mam zdania.

    [b]Referendum popiera Ruch Jednomandatowe Okręgi Wyborcze prof. Jerzego Przystawy. Głosujcie na JOW – to jedyna pokojowa droga prowadząca nas do Wolnej Polski!!![/b]

    Odpowiedz
  • Okrągłostołowe dziadostwo do Berezy Kartuskiej!!!!! Dość niszczenia Państwa Polskiego!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.