Obywatelskość

Petycja do Parlamentu w sprawie uznania sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za „kłamstwo oświęcimskie”

PetycjaW Warszawie rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją do Parlamentu w sprawie uznania sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za „kłamstwo oświęcimskie”. Rozpoczęcie nastąpiło 15 października podczas zgromadzenia publicznego u zbiegu Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych przez Niemców w 1944 roku w serii rozstrzeliwań ulicznych, która rozpoczęła się 70 lat temu 15.10.1943, a zakończyła się po zamachu na Kutscherę. Inicjatorem akcji jest znany bloger Maciej Świrski (Salon24, wPolityce.pl) z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Media na zachodzie, w tym również niemieckie, coraz częściej używają zwrotu „polskie obozy koncentracyjne”. Zdaniem wielu obywateli i organizacji społecznych, polska reakcja na te skandaliczne ekscesy jest niewystarczająca.

Petycja do Parlamentu w sprawie uznania sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za „kłamstwo oświęcimskie”.

Pani Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej,
Panie i Panowie Posłowie!

My, niżej podpisani Obywatele Rzeczypospolitej, wzywamy Sejm aby nie zwlekając uchwalił prawo, w którym jasno będzie określone, że publiczne użycie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy śmierci”, „polskie obozy zagłady” i tym podobne w odniesieniu do niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych jest „kłamstwem oświęcimskim”.

Dotykające Naród Polski zniesławienia ze strony mediów i osób używających takich określeń są coraz częstsze i, jak można przypuszczać, nie przypadkowe. Jeśli nie będzie się temu przeciwdziałać, także w sferze symbolicznej, niebawem światowa opinia publiczna będzie przekonana o tym, że to Polacy są sprawcami Holokaustu i ponoszą za niego odpowiedzialność.

Nie możemy do tego dopuścić. Naszym żywotnym interesem narodowym jest obrona dobrego imienia Polski i Polaków przed oszczerczymi pomówieniami. Milczenie w tej sprawie, brak zdecydowanego sprzeciwu wobec kłamliwych sformułowań oznacza zgodę na nie, zgodę na zakłamywanie naszej historii. A naród, na który przerzucono niemieckie winy z II Wojny Światowej nie będzie traktowany na równi z innymi na arenie międzynarodowej. Polacy staną się ludźmi niższej kategorii – właśnie przez to, że nawet we własnym prawodawstwie nie bronią swojego honoru i godności.

Liczymy, że posłowie reprezentujący Naród nie będą się wzbraniać przed tak oczywistą, ponadpartyjną i jednoczącą wszystkich Polaków inicjatywą. W imię prawdy historycznej oraz poczucia sprawiedliwości, pamiętając o tych wszystkich obywatelach Polski, którzy ponieśli śmierć podczas II wojny światowej w niemieckich obozach koncentracyjnych

Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Jeden komentarz do “Petycja do Parlamentu w sprawie uznania sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za „kłamstwo oświęcimskie”

  • Bardzo pięknie, tylko pytam się, co robią polscy parlamentarzyści, posłowie i senatorowie, dobrze przecież przez nas opłacani, że takie akcje jak ta muszą inicjować sami obywatele.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.