Uncategorized

Międzynarodowy trening piłkarski w Koszalinie

Foto 1Mistrzostwa Europy w piłce nożnej trwają już w najlepsze, a tysiące Koszalinian wspólnie ogląda mecze w amfiteatrze. Zanim jednak do tego doszło, kilkudziesięciu młodych mieszkańców miasta skorzystało z możliwości treningu piłkarskiego, i to w międzynarodowym składzie. W imprezie tradycyjnie już organizowanej na początku czerwca przez Stefana Romeckiego dla dzieci z osiedla Lechitów (Lechicka, Kolejowa) uczestniczyli zawodnicy Gwardii Koszalin, Japończyk Kosuke Ikegami wraz ze swoim kolegą oraz Mateusz Bień. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Marcina Szulca, działacza klubu i spikera meczów Gwardii na stadionie przy ul. Fałata. Zawodnicy dali krótki pokaz technicznych umiejętności, żonglerki piłką, uczestniczyli w piłkarskiej zabawie z dziećmi, były także wspólne zdjęcia i autografy.

Foto 2Cały festyn dla prawie dwustu dzieci został zorganizowany dzięki wsparciu Adama Ostaszewskiego, znanego koszalińskiego prawnika, zaangażowanego działacza społecznego (darmowe poradnictwo prawne dla osób niezamożnych, obrońca praw lokatorów przed sądami). Jak zwykle prowadzono konkursy dla dzieci, m.in. w skokach na skakance, podbijaniu piłki i innych konkurencjach sprawnościowych. Dla wszystkich były nagrody i słodki poczęstunek – ciasto, owoce, napoje, lody. Przygrywała jednoosobowa kapela Edwarda Stachowicza.

Nagrody ufundowali jubilerzy Renata i Paweł Lubienieccy z Koszalina, hurtownia zabawek Klawn, Wytwórnia Lodów „Jaś”, Radio Koszalin, PSS Pionier, Coca-Cola, TORG, Polcan, AgroHandel Teresa Mocna, Roma-Opakowania, Elfik, Regina Szalewicz, Michał Płocica, Marcin Sychowski. (zb)

Foto 1 Stefan Romecki z zawodnikami Gwardii na osiedlu Lechitów.
Foto 2 Konkurs żonglerki piłką.

4 komentarze do “Międzynarodowy trening piłkarski w Koszalinie

  • Nasi cos slabo na Euro,moze po tych traningach wyrosna nastepcy Mirka Okonskiego lub Zygmunta Gilewskiego.Do przodu mlodziezy!

    Odpowiedz
  • Kolega Ziutek tak na Stefana mowilismy, pamietam jak gralismy w..Baltyku..w juniorach,teraz trenuje Japończyków? 😉 To gratuluje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.