FleszFlesz - KoszalinFlesz - Kraj

Centralne Biuro Antykorupcyjne – kolejne przeszukania w związku z aferą melioracyjną

W czwartek funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w siedzibie PZPN. Ma to związek ze śledztwem w sprawie afery melioracyjnej i jest efektem analizy dokumentów zabezpieczonych podczas przeszukań z 10 września ubiegłego roku, podczas których funkcjonariusze CBA weszli m.in. do Urzędu Miejskiego w Koszalinie.
Afera melioracyjna dotyczy „nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA”. Jak podawała prokuratura, w latach 2011-2013 Fundacja działająca w imieniu AZS Koszalin SA miała podpisywać umowy na usługi reklamowe z Zakładami Chemicznymi. Jednak po przeprowadzeniu analizy dokumentacji ujawniono, że część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne nie trafiała do AZS Koszalin SA, tylko były przelewane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych.
Przeszukanie zostało przeprowadzone na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. W trakcie czynności zabezpieczono dokumentację, która zostanie teraz poddana szczegółowej analizie.
„Przeszukania przeprowadzono w siedzibie PZPN, jak również w siedzibach podmiotów gospodarczych i miejscach zamieszkania osób fizycznych” – poinformowano. Jak ustaliło radio RMF FM przeszukania przeprowadzono m.in. u jednego z deweloperów w Krakowie i w siedzibie jednej ze spółek na Śląsku – oraz w prywatnych mieszkaniach. Brało w nich udział ok. 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy.
Jak poinformowano, w jednym z wyłączonych wątków postępowania dotyczącego tzw. afery melioracyjnej już 3 lipca 2019 roku prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi G. Łącznie oskarżono 32 osoby o popełnienie 94 przestępstw.
———
Zdjęcie: Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego / Źródło: cba.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.