Publicystyka

Apel w sprawie Jadwigi Chmielowskiej

J.ChmielowskaApel do działaczy podziemia solidarnościowego, kombatantów, polityków i działaczy samorządowych oraz ludzi dobrej woli! Rozumiecie, czy nie rozumiecie?! Jadwiga Chmielowska, osoba znana i bardzo zasłużona nie tylko dla podziemia solidarnościowego ale również dla Polski i Litwy, na siedem miesięcy przed emeryturą została zwolniona z pracy i pozbawiona środków do życia. Jest ciężko chora (po trzech zawałach) i od trzech tygodni boryka się z zapaleniem płuc! Do dziś pracy nie odzyskała, nie ma pieniędzy na leki, na czynsz, ani na chleb!

Nigdy nie prosiła o pomoc. Nie prosiła o nic. Z racji swojej działalności należy się Jej nie tylko opieka lekarska, ale również godne życie.

Prawdopodobnie w odpowiedzi na interwencje prywatne i apel zamieszczony na portalu wpolityce.pl (Kim jest Jadwiga Chmielowska?) śląscy działacze PiS wydali oświadczenie w tej sprawie i na tym się skończyło.

Nadal nękana jest procesami sądowymi. Nadal jest wykańczana psychicznie! Warto zrozumieć jak to boli, gdy całe życie poświęciło się dla ludzi i walki o wolność i wolność człowieka, a gdy przychodzi chwila potrzeby, ludzie odpowiadają milczeniem, albo krzywdą. To może spotkać każdego z Was.

Apelujemy więc do sumień i ludzkiej przyzwoitości. Apelujemy w imię sensu prowadzenia wielowiekowej walki o polskie i ludzkie sprawy!

Panie i panowie parlamentarzyści oraz kandydaci na europosłów, pokażcie, jak takie sprawy się załatwia praktycznie. Ale prosimy i apelujemy o delikatność – nie flesze i światło, bo Jadwiga Chmielowska jest ciężko chora. Udowodnijcie, że warto na Was głosować i Was popierać.

Podpisy poparcia:
Ryszard Surmacz
Dr Teresa Bochwic
Prof. Zygmunt Woźniczka
Prof. Franciszek Antoni Marek
Red. Marek Deptuła
Red Piotr Zarębski
Red. Mateusz Dzieduszycki
Dr Jerzy Targalski
Red. Krzysztof Czabański

Ryszard Surmacz

Apel opublikowano na portalu wPolityce.pl —> Apel do działaczy podziemia solidarnościowego, kombatantów, polityków i działaczy samorządowych oraz ludzi dobrej woli!

Ryszard SURMACZ (1950), historyk, przez 11 lat był dziennikarzem reportażystą w kilku polskich czasopismach. Pisze na tematy Ziem Odzyskanych, głównie w kontekście polskiej racji stanu. Na tematy śląskie publikował w „Kulturze” paryskiej, za którą otrzymał nagrodę POLCUL-u. Autor pięciu książek (szósta w przygotowaniu). Mieszka w Lublinie, obecnie pracownik IPN O/Lublin. Jeden z najlepszych znawców problematyki zachodniej i śląskiej. Autor serii artykułów na temat Ziem Odzyskanych, w których z niezwykłą przenikliwością i znajomością rzeczy omawia uwarunkowania historyczne, polityczne i kulturowe oraz trudną sytuację mentalną w jakiej znaleźli się Polacy zamieszkujący te tereny.
Na podstawie: wPolityce.pl

Blogpress.pl

Jeden komentarz do “Apel w sprawie Jadwigi Chmielowskiej

  • Jadwiga Chmielowska jest ze Śląska, ale to może właśnie w Koszalinie i na Ziemi Koszalińskiej znajdzie się jeden sprawiedliwy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.