Annuarium

Gdyby 2000 lat temu był internet…

Boże NarodzeniePalestyna, dwa tysiące lat temu. Ktoś wpisuje do wyszukiwarki Google: The story of the Nativity (Historia Bożego Narodzenia). Klika na link: Nazareth Israel i już jesteśmy w Nazarecie w Ziemi Świętej, ukazanym na Google Maps. Telefon komórkowy z Maryją Panną na wyświetlaczu i tekstem: Mary, you’re going to give birth to the Son of God. To SMS od Archanioła Gabriela z tekstem Zwiastowania. Powyżej data: 24 marca, jest więc 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Ktoś szuka w Wikipedii hasła: Holy Spirit (Duch Święty). Jakaś ręka loguje się na konto Google. Uzytkownik: Holy_mary (Święta Maria). Wpisuje adres: joseph_carpenter07 (Józef, cieśla) i wiadomość. Pod spodem w slangu internetowym: Xoxo.reply ASAP – Buziaczek.odpowiedz tak szybko jak to możliwe (ASAP – As Soon As Possible).

Wpisy na Twitterze i Facebooku. Wybór „pojazdu” – osiołka i kilku wariantów bezpiecznej drogi do Betlejem. Poszukiwania wolnej gospody przez serwis społecznościowy z geolokalizacją Foursquare.com. Zdjęcie Dzieciątka Jezus wklejone na Facebooka i oszalały z radości licznik „Lubię to”. Trzej Królowie zaopatrują się w złoto, mirrę i kadzidło na portalu handlowym Amazon.com. A wszystko przy dźwiękach utworu Jingle Bells.

Historia Bożego Narodzenia opowiedziana za pomocą Facebooka, Twittera, Wikipedii, Google Maps, Amazon, YouTube i innych portali społecznościowych. Dla jednych, jeszcze jeden przykład nadużywania świąt Bożego Narodzenia, dla innych, a ci są w większości, opisanie Cudownego Wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat językiem współczesnej kultury. Jedno jest pewne – krótki filmik na YouTube zrealizowany przez portugalską agencję PR Excentric bije rekordy popularności. (kw)

Jeden komentarz do “Gdyby 2000 lat temu był internet…

  • The Baby was born! Dziecie sie narodzilo! Piekna, wspolczesna opowiesc o Bozym Narodzeniu. Na pewno trafi do dzieci i mlodziezy. Pozdrawiam wszystkich znajomych z koszalin7.pl

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.