ZASADY i ZWYCZAJE

Przedstaw się, zgłoś uwagi dotyczące działania forum. Zasady, obyczaje.

ZASADY i ZWYCZAJE

Postprzez Krzysztof » 29 Cze 2009, 10:54

"Samozwańców nam nie nada. Komandirem budu ja" - mawiał pewien prezydent Koszalina i wbrew pozorom nie działo się to w epoce PRL, ale w czasach rozkwitającej polskiej demokracji. :mrgreen: W tym wątku wszelki sprzeciw nie jest mile widziany. Jako forumowy dyktator przypominać będę o kilku podstawowych rzeczach, których nie przestrzeganie narazi Użytkowników na nieprzyjemności, odwet, zemstę i okrutne represje z łamaniem kołem i rozciąganiem na łożu Madejowym (hehehehe - znów koszaliński akcent) włącznie. :P

SPRAWA PODSTAWOWA. Nie musisz się wcale rejestrowac na forum. Uprawnienia dla Gości są tak ustawione, ze możesz spokojnie korzystac z podstawowych opcji forum. Wpisanie ciągu liter i cyfr z obrazka (captcha) lub udzielenie odpowiedzi na proste pytanie nie powinno Ci sprawic kłopotu. Rejestracja jest w zasadzie dla adminów i moderatorów oraz redaktorów, którzy opracowują hasła i notki, podobnie jak to się robi w Wikipedii.

A teraz kilka zasad:

1. Dyskutujemy i pracujemy. Taka jest główna zasada tego forum. Dyskutujemy o Koszalinie i pracujemy dla Koszalina. Żeby nie skończyło się tylko na gadaniu, musi zachodzić zgodność słów i czynów. Nasz portal jest obywatelski, nie kochamy Koszalina tylko buzią, ale i rękami, nie tylko czczym gadaniem, ale i twórczym czynem. Gadanie dla zwykłego gadania, to nie tutaj. Będziemy opracowywać różne katalogi (zabytków, imprez itd.) oraz przygotowywać całościowe zestawienia i podsumowania, które będą przydatne zarówno nam, mieszkańcom Koszalina, jak i gościom odwiedzającym nasze miasto. W miarę możliwości, włącz się do tej pracy.

2. Pisz konkretnie i na temat. Odnoś się do problemu, zagadnienia, staraj sie wnosić coś nowego do dyskusji. Jeśli nie wiesz, co naprawdę chcesz powiedziec, zrezygnuj z wpisu. Pamiętaj, że pisząc na tym forum, tworzysz model kultury dyskusji w Koszalinie. Jakieś jednozdaniowe wrzuty, wtręty, wpisy nie na temat itd., nic nie wnosząca do dyskusji gadanina, przekomarzanki i inne takie, będą usuwane.

3. Dbaj o kulturę języka ojczystego. Ja niestety nie jestem dobrym przykładem, ponieważ kaleczę wiele wpisów i często pomijam polskie znaki diakrytyczne. Wynika to z tego, że duzo pisze, koresponduję z Polakami z zagranicy, zajmuje głos na forach obcojęzycznych, wiec nauczyłem sie pisać bez polskich znaków. Wiem, że mnie to nie usprawiedliwia, wiec prosze nie brac ze mnie przykładu i starać sie pisać po polsku. Wzorem jest tutaj Basia i Andrzej, którzy doceniaja piekno polskiej mowy i pisowni.

4. Zawsze podajemy źródło cytatów, ale starajmy się uzywać jak najmniej linków. Cytat bierzemy w klamry wykorzystując do tego przycisk Quote.
cytat
Do otwierającego Quote dodajemy znak równości i cudzysłów, w którym umieszczamy adres internetowy lub nazwę publikacji, z której zaczerpneliśmy cytat. Będzie to na przykład wyglądało tak:

www.koszalin7.pl napisał(a):Cytat zaczerpnięty ze strony koszalin7.pl

5. Nie cytujemy poprzedników. Jak najmniej uzywamy opcji CYTUJ. Po co jeszcze raz powtarzać całego tasiemca napisanego np. przez kaktusa, jak i tak widzisz na ekranie co napisał. Po prostu odnoś sie do wypowiedzi powyżej lub zamieść początek ewentualnie krótki fragment tej wypowiedzi, do której sie odnosisz. Długie cytaty poprzedników będę likwidował lub skracał.

6. Oszczędzamy miejsce na BD (baza danych), które kosztuje. Nie dodajemy do postów i profili żadnych reklam, dodatkowych podpisów, latających aniołków, banerków, złotych myśli itd. Nie zamierzam płacić za wasze wariactwa. :lol: Jedyna ekstawagancją, na którą zezwalam może być twój avatar, jesli to mozliwe, jak najgłupszy (posmiejmy sie z siebie!). :lol:

7. Nie uzywamy jaskrawoczerwonego koloru czcionki, ten jest zastrzezony dla Admina, czyli mnie. :D

8. Jeśli wklejamy zdjęcia to wyraźne, ale o niezbyt dużej rozdzielczości. Można wkleić zdjęcie jako załącznik, można przesłać mi na priva, można wrzucić na darmowy serwer (np. ImageShack) i tutaj wkleić. Nie przejmuj się jesli nie potrafisz, ja poprawię (zwykle pobieram zdjęcie i umieszczam je na naszym serwerze w celu lepszej prezentacji.

O pozostałych zasadach obowiązujących na forum poinformuję później, jak tylko przyjdzie mi coś do głowy. :D
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Powróć do Forum koszalin7.pl

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość