Michalkiewicz

Zgodnie z kiszczakowską konstytucją

Ach, coraz więcej poszlak wskazuje na rosnącą aktualność niepisanej konstytucyjnej zasady, ustanowionej podczas siuchty generała Kiszczaka ze swoimi konfidentami w Magdalence, a następnie przyklepanej również przez pożytecznych idiotów podczas telewizyjnego widowiska pt. „Obrady Okrągłego Stołu”. Chodzi oczywiście o zasadę: „my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych”. Zgodnie z tą zasadą przez 15 lat nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności w związku z oskarżeniem premiera Oleksego o szpiegostwo na rzecz Rosji – a przecież ktoś chyba powinien. Gwoli umocnienia tej zasady powołana została komisja sejmowa do kanonizacji Barbary Blidy – bo przecież nie chodzi o ustalenie żadnych szczegółów jej śmierci – od początku przecież drobiazgowo znanych – tylko o przykładne ukaranie winnego złamania tej zasady – bo przecież inaczej żeśmy się umawiali, no nie?

No i teraz – trudno o bardziej smakowity żer dla, zdawać by się mogło – nieprzejednanej wrogości opozycji, jak kompromitujące poślizgi na Stadionie Narodowym w Warszawie – a tymczasem nikt nie zająknął się na ten temat ani słówkiem – na co zwrócił moją uwagę Czytelnik z Lublina (dzięki!). Najwyraźniej obydwie Strony Wojujące wprawdzie rozhuśtują emocjonalnie części opinii publicznej – każda swoją i każda – w swoją stronę – ale ponad podziałami współdziałają, by – po pierwsze – nie zrobić sobie krzywdy, a po drugie – by nie dopuścić do pojawienia się konkurencji, ani z jednej, ani z drugiej strony. Bo „my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych” – i tak już pewnie zostanie.

Stanisław Michalkiewicz

Stały felieton St. Michalkiewicza w „Dzienniku Polskim” (Kraków) – 3 czerwca 2011

Dziękujemy redaktorowi Stanisławowi Michalkiewiczowi za wyrażenie zgody na przedruk felietonów na naszym portalu.

2 komentarze do “Zgodnie z kiszczakowską konstytucją

  • he he he Michalkiewicz jak zwykle daje dżezu .. Jest lepszy dowód, Platforma wnosila do Sejmu 750 tys. podpisow za referendum w sprawie JOW, ktore nastepnie przemielono. Tutaj PiS ma PO na widelcu, może ich osmieszyc, ale dziwna sprawa że tego w ogole nie rusza. To już nawet TVN )władcy marionetek) osmieszył PO, a PiS milczy. Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych.

    Odpowiedz
  • Ci ośmieszeni i ci milczący uprawiają coś, co kiedyś nazywało się RĘKA RĘKĘ MYJE, oni zeszli znacznie niżej. Dokładnie to widać w Koszalinie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.