Tuesday, Jun 25th

Last update04:33:09 AM GMT

You are here Tadeusz Rogowski Poseł Wziątek ostrzega - JOW to terroryzm!

Poseł Wziątek ostrzega - JOW to terroryzm!

Email Drukuj PDF
S.Wziątek

Poseł Stanisław Wziątek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowił przerwać milczenie. - W każdym powiecie powiemy, że JOW-y to terroryzm - oznajmił na łamach "Głosu Koszalińskiego" poseł, zapowiadając akcję SLD, która wyjaśni społeczeństwu, "dlaczego JOW to zaprzeczenie demokracji" , "likwidacja opozycji", "zmarnowanie większości głosów" oraz "tworzenie oligarchii władzy". Powiało grozą.

Oświadczenia posła Wziątka nie można lekceważyć, nie jest on jakimś szeregowym parlamentarzystą i byle kim. Przeciwnie, skoro od 12 lat zasiada w ławach sejmowych, a od czterech lat jest przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej i wiceprzewodniczącym sejmowej komisji spraw wewnętrznych, to z całą pewnością wie co mówi. W kwestii bezpieczeństwa państwa, zagrożeń zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, nie ma po prostu lepszego specjalisty w Polsce.

Od czasów słynnego przemówienia ministra Becka w Sejmie w 1939 roku ("My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę..."), nie mieliśmy tak dramatycznego oświadczenia związanego z zawieranymi sojuszami. W ciągu zaledwie jednego dnia, wypowiedź jednej z najbardziej kompetentnych osób w dziedzinie polityczno-wojskowej w Polsce, zburzyła nasze dotychczasowe wyobrażenia. Dowiedzieliśmy się, że w ramach NATO, pozostajemy w sojuszu z państwami niedemokratycznymi, nie tolerującymi u siebie opozycji, rządzonymi przez oligarchię. W wiodących państwach tego sojuszu - Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Francji - panuje niedemokratyczna dyktatura JOW!

Jeszcze nie wiadomo jakie kroki w obliczu tak dramatycznej sytuacji podejmie nowy prezydent Andrzej Duda, szczególnie wyczulony na punkcie bezpieczeństwa państwa, oraz Ewa Kopacz, której rząd z takim zaangażowaniem modernizuje armię i zabiega o poszerzenie stosunków z NATO, podejmując starania o rozlokowanie jednostek sojuszu na terenie Polski.

Poseł rozpoczął swoją akcję od Szczecina, prawdopodobnie dlatego, że w tym mieście znajduje się dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO. Zapowiedź posła Wziątka, że zamierza demaskować "terroryzm JOW" w miastach Pomorza, może zagrozić spoistości korpusu, którego związki taktyczne - dywizja zmechanizowana i brygada wsparcia - rozlokowane są w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Wałczu.

Oświadczenie posła z Pomorza, znającego lokalne uwarunkowania, przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej, na pewno wywoła wstrząs opinii publicznej. Dotąd sojusz wojskowy NATO cieszył się na Pomorzu popularnością, jego żołnierze uchodzili za obrońców demokracji i wolnego świata, a jego oficerowie, nawet ci w niemieckich mundurach, byli traktowani z dużą życzliwością. Zapewne też nie dojdzie do wspólnych ćwiczeń na ogromnym pomorskim poligonie koło Drawska Pomorskiego, gdzie doskonalono umiejętności z armiami, jak się okazuje, krajów niedemokratycznych, dławiących u siebie opozycję.

Dramatyzm sytuacji pogłębia trwający w najlepsze exodus polskiej młodzieży do terrorystycznych krajów JOW. Mimo wakacji i upałów, masowo okupują lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, stoją też pod ambasadami w kolejkach po wizę, a kolejne miliony młodych ludzi szykuje się do wyjazdu - jak się okazuje - wprost w paszczę lwa. Jeśli rząd nie podejmie natychmiast energicznych kroków, los tej młodzieży będzie przesądzony.

Od chwili rozpoczęcia akcji referendalnej zapanowały w Polsce upały jakich nie notowano od XVII wieku. Niejeden jasnowidz i wróżbita przestrzegał, że znamionuje to wydarzenia wielkie i przełomowe. Tak jak w roku 1647, opisanym przez Henryka Sienkiewicza, w którym "rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia", "roje po pasiekach poczęły się burzyć, bydło ryczało po zagrodach", a "porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym". I oto wróżby się spełniają! Nadchodzi dzień sądu nad partiami i ich papkinowskimi wodzusiami w formacie kieszonkowym! Nadchodzi referendum 6 września! Nadchodzi JOW!

Tadeusz Rogowski

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież