Monday, Oct 21st

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Obywatel Patriotyzm Wspieramy akcję "Przypomnijmy o Rotmistrzu"

Wspieramy akcję "Przypomnijmy o Rotmistrzu"

Email Drukuj PDF
Witold Pilecki

Komitet Obywatelski Miasta Koszalina przystąpił do akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu". 25 stycznia br. KOMK wystosował pismo do prezesa Fundacji Paradis Judaeorum, pana Michała Tyrpy:

Szanowny Panie,
Komitet Obywatelski Miasta Koszalina zgłasza swój udział w akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu". (...) Podziwiamy Pańską determinację w dążeniach do uhonorowania jednego z najwiekszych bohaterów. Siostra Rotmistrza, organizowała w Koszalinie bibliotekarstwo zaraz po wojnie. Można więc powiedzieć, że tworzyła podwaliny pod polską kulturę w Koszalinie. Obok, w Słupsku, pierwszym kapłanem katolickim był ks. Jan Zieja, który był kapelanem Tajnej Armii Polskiej, musiał zatem znać rtm. Witolda Pileckiego. Tutaj w Koszalinie, prowadzimy równiez strone internetową o ks. Janie Ziei (www.zieja.ovh.org)
Pozdrawiamy serdecznie
Tadeusz Rębisz, Stefan Romecki, Tadeusz Wołyniec

Już następnego dnia otrzymaliśmy odpowiedź z Krakowa:

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję za miłe słowa oraz za akces do inicjatywy "Przypomnijmy o Rotmistrzu". Link do Waszej strony internetowej został dopisany do listy instytucji, które popierają naszą - teraz już wspólną - akcję społeczną.
W załączniku przesyłam baner akcji. Zachęcam do zapoznania się z materiałami i dokumentami, które od stycznia zeszłego roku publikowałem pod adresem Blog Michała Tyrpy (...)
Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam.Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież