Thursday, Nov 14th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Obywatel Państwo Andrzej Talaga (Rzeczpospolita): Mina pod bezpieczeństwem państwa

Andrzej Talaga (Rzeczpospolita): Mina pod bezpieczeństwem państwa

Email Drukuj PDF

W dzisiejszej Rzeczpospolitej felieton Andrzeja Talagi zatytułowany "Mina pod bezpieczeństwem państwa". "Afera podsłuchowa zdominowała media oraz sferę publiczną, i to w czasie, gdy sytuacja geopolityczna Polski znalazła się na rozdrożu" - pisze felietonista dziennika ogólnopolskiego. Autor jest dyrektorem ds. strategii w Warsaw Enterprise Institute oraz dyrektorem ds. komunikacji w Sikorsky Aicraft/PZL Mielec. "Oblewamy egzamin ze strategii, a paru chłystków wodzi Polskę za nos" - konkluduje.

"Gdyby okazało się kiedyś, że afera podsłuchowa była robotą obcego mocarstwa, trzeba by się pokłonić z uznaniem dla majstersztyku jego wywiadu. Jeśli jednak mamy do czynienia z dziełem lokalnym, zwykłymi porachunkami polityczno-biznesowymi, więcej niż zasadne będzie pytanie do autorów przecieku: Co wy, do cholery, robicie?!"

"Powyższe wydarzenia [na świecie] wpłyną na przyszłość państwa polskiego, być może nawet mamy właśnie okazję współuczestniczyć w powstawaniu nowej strategii amerykańskiej, zwanej czarnomorską, która określi parametry bezpieczeństwa w naszej części Europy. Ale przecież wszystko to "ch... dupa i kamieni kupa", by zacytować fragment słynnego nagrania. Jeśli kiedyś w przyszłości jakiś naukowiec lub student zechce badać przypadki całkowitego rozjechania się uwagi opinii publicznej z rzeczywistymi problemami kraju, będzie miał w aferze podsłuchowej przykład niemal wzorcowy."

CZYTAJ CAŁY FELIETON NA STRONIE "RZECZPOSPOLITEJ"

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież