Monday, Oct 21st

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Obywatel Państwo Żałoba w Zachodniopomorskiem

Żałoba w Zachodniopomorskiem

Email Drukuj PDF
Żałoba

We wtorek 28 września przeżywać będziemy Żałobę, łącząc się z ofiarami tragedii do jakiej doszło na berlińskim Ringu, na rozjeździe Schönefeld. Autobusem podróżowało 49 osób, głównie ze Złocieńca. W wypadku zginęło 13 osób, w tym dziecko. Dwie osoby są w stanie krytycznym, kolejne pięć jest w stanie ciężkim, budzącym obawy o przeżycie.
Żałobę zarządził wojewoda zachodniopomorski - jak napisano w komunikacie - "z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w porozumieniu z Premierem". We wtorek na budynkach publicznych w województwie zostaną opuszczone do połowy masztu flagi narodowe. W poniedziałek flaga federalna Niemiec opuszczona była do połowy na budynkach publicznych landu Brandenburgia, gdzie doszło do katastrofy.

- Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy. Nasze myśli są z Wami - powiedział Piotr Jedliński, urzędujący prezydent Koszalina. - Takie tragedie uświadamiają, jak kruche jest ludzkie życie i uczą pokory wobec losu.

W związku z żałobą na koszalińskich budynkach instytucji publicznych zostaną opuszczone do połowy flagi narodowe. W Koszalinie odwołano m.in. otwarcie wystawy pt. „Malarstwo bez granic” w galerii „Ratusz". (kw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież