Saturday, Feb 23rd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Kultura Muzyka Zawsze byłaś w moich myślach (Always On My Mind)

Zawsze byłaś w moich myślach (Always On My Mind)

Email Drukuj PDF
Zawsze byłaś

Cała trójka autorów spotkała się w knajpce i od słowa do słowa postanowili napisać coś razem. Po paru dniach Always On My Mind była gotowa. Nawet nie przypuszczali, że będzie to ich najsłynniejsza piosenka. A początkowo na to nie wyglądało. Pierwsze nagranie w 1972 roku było dziełem Brendy Lee. Brenda była wtedy bardzo popularną wokalistką, piosenka miała jednak średnie powodzenie. Na liście przebojów country uzyskała 45 miejsce. Rok później, w marcu 1973 roku wyszedł singel Elvisa Presleya, na którym Always On My Mind znalazła się na stronie B. Było to kilka tygodni po jego rozstaniu się z Priscillą. Trudno powiedzieć na ile ten fakt wpłynął na notowania. W każdym razie singel sprzedał się w ponad półmilionowym nakładzie, a na liście Billboardu utwór osiągnął 16 miejsce. A w Kanadzie i w Anglii był wyżej.

ZAWSZE BYŁAŚ W MOICH MYŚLACH (ALWAYS ON MY MIND) - czytaj cały tekst

Autor prowadzi na platformie blogowej Salon24.pl dwa znakomite blogi muzyczne: pod pseudonimem classical_blueslover - blog o muzyce klasycznej Classical Is Wonderful oraz jako blueslover - blog o "bluesie i pochodnych" Blues is The Best. Oprócz nich, z drugim współautorem prowadzi własną stronę Feel the Blues with all that Jazz.

Dziękujemy Autorowi (classical_blueslover) za wyrażenie zgody na przedruk artykułów oraz stworzenie możliwości popularyzowania muzyki.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież