Saturday, Feb 23rd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Kultura Muzyka Znowu na Drodze - On The Road Again

Znowu na Drodze - On The Road Again

Email Drukuj PDF
Blues

Chociaż bieżący rok przebiega w Koszalinie pod znakiem Chopina i już niebawem rozpocznie się budowa nowej siedziby koszalińskiej Filharmonii, to z uwagi na okres wakacyjny proponujemy coś lżejszego - dawkę klasycznego bluesa. W baśniowy świat prawdziwego bluesa, wprost z delty Missisipi, wprowadzi nas classical-blueslover. Legendarny bluesman Tommy Johnson początkowo niczym się nie wyróżniał. Pewnego dnia zaczął tak pięknie grać na gitarze, że natychmiast powstała legenda o tym, że zaprzedał duszę diabłu w zamian za talent, pieniądze, kobiety, whisky i sławę na resztę życia. "Wielka droga" - tak nazywa się utwór jego życia, grany i śpiewany później pod zmienionym nieco tytułem - "Znowu na drodze" (On The Road Again).

ZNOWU NA DRODZE - ON THE ROAD AGAIN - cały artykuł

Autor prowadzi na platformie blogowej Salon24.pl dwa znakomite blogi muzyczne: pod pseudonimem classical_blueslover - blog o muzyce klasycznej Classical Is Wonderful oraz jako blueslover - blog o "bluesie i pochodnych" Blues is The Best. Oprócz nich, z drugim współautorem prowadzi własną stronę Feel the Blues with all that Jazz.

Dziękujemy Autorowi (classical_blueslover) za wyrażenie zgody na przedruk artykułów oraz stworzenie możliwości popularyzowania muzyki.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież