Saturday, Feb 23rd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Kultura Muzyka John Debney - Pasja Jezusa Chrystusa

John Debney - Pasja Jezusa Chrystusa

Email Drukuj PDF
Foto 1
Foto 2
Foto 3

Dla jasności, chodzi o muzykę do filmu Pasja - The Passion of the Christ w reżyserii Mela Gibsona. Sądzę, że większość ten film obejrzała i ma go jeszcze dosyć wyraźnie w pamięci. I jest jeszcze jeden istotny motyw - większość z nas doskonale zna tematykę Pasji. Możemy więc słuchać muzyki filmowej z dużą znajomością rzeczy.

Nigdy jeszcze nie przedstawiałem na blogu soundtracku. Uważam bowiem, że muzyka filmowa nie jest samodzielna, należy ją odbierać łącznie z obrazem. Co prawda są ludzie ze skazą (ja do nich należę, a znam i innych), którzy zawsze słyszą muzykę przed wszystkim. Większość jednak to szczęśliwcy, którzy odbierają film całościowo, jako jedną impresję.

Foto 1. John Debney
Foto 2. Plakat filmu "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona.
Foto 3. Duduk

Robię zatem wyjątek. Pasja Johna Debney’a zachwyca mnie jak w przysłowiu - „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Słucham jej od tygodnia i coraz bardziej mi się podoba.

JOHN DEBNEY - PASJA JEZUSA CHRYSTUSA - cały artykuł.

Autor prowadzi na platformie blogowej Salon24.pl dwa znakomite blogi muzyczne: pod pseudonimem classical_blueslover - blog o muzyce klasycznej Classical Is Wonderful oraz jako blueslover - blog o "bluesie i pochodnych" Blues is The Best. Oprócz nich, z drugim współautorem prowadzi własną stronę Feel the Blues with all that Jazz.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież