Monday, Jun 24th

Last update04:33:09 AM GMT

You are here Koszalinianie Stefan Romecki Śniadanie Wielkanocne - Koszalin dla Koszalina

Śniadanie Wielkanocne - Koszalin dla Koszalina

Email Drukuj PDF
Wielkanoc

W śniadaniu Wielkanocnym dla osób bezdomnych, niezamożnych i samotnych w klubie Graal przy ul. Piłsudskiego. Uczestniczyło w tym roku około 300 osób, w tym kilkadziesiąt dzieci. Obsługiwało ich wraz ze Stefanem Romeckim i członkami Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina, ponad 20 wolontariuszy. Wśród nich ministrant z katedry Igor Kółakowski, który odczytał ewangelię o Zmartwychwstaniu. Potrawy przygotowali uczniowie "ekonoma", uczący się zawodu technologa żywności, a uczynili to w sposób, którego nie powstydziłaby się dobra restauracja. Niektórzy z nich musieli dojechać do Koszalina, tak jak Damian z Darłowa czy Sonia z Sianowa.

W tym roku obecny był także Jan Paweł II, na kilku zawieszonych zdjęciach, który jak przyznaje Stefan Romecki zawsze go inspirował do niesienia pomocy innym. - Przyjacielem papieża był nasz biskup Ignacy Jeż, też kawaler Orderu Uśmiechu, który zawsze nas wspierał, odwiedzał i zachęcał do tego co robimy - powiedział społecznik. - "Człowiek nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - to są słowa naszego papieża.

Fundatorami śniadania są Koszalinianie - przedsiębiorcy, hurtownicy, właściciele sklepów, firmy, redakcje, mieszkańcy miasta. Koszalin pamięta o najbardziej potrzebujących w trudnym dla nich okresie świątecznym i być może właśnie w tym wyraża się wielkość miasta i jego mieszkańców.

Relacja w Kronice (TVP Szczecin) - oglądać od 11 min. 10 sek.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież