Monday, Jun 24th

Last update04:33:09 AM GMT

You are here Koszalinianie Stefan Romecki Trzysta osób na świątecznym śniadaniu

Trzysta osób na świątecznym śniadaniu

Email Drukuj PDF
S. Romecki

Po raz już "nie wiadomo który", kawaler Orderu Uśmiechu Stefan Romecki i Komitet Obywatelski Miasta Koszalina organizowali w klubie Graal przy ul. Piłsudskiego śniadanie świąteczne dla osób bezdomnych, niezamożnych, bezrobotnych i samotnych. Prawie 300 osób, w tym około 50 dzieci, spędziło przedpołudnie przy świątecznym stole dzięki ofiarności samych Koszalinian - firm, hurtowni, sklepów, darczyńców indywidualnych. Znów zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych i trzeba było podzielić śniadanie na dwie tury.

- W tym roku było tyle samo osób co w latach poprzednich - mówi Stefan Romecki. - To co mnie zaniepokoiło, to znacznie większa liczba młodych matek z najmłodszymi dziećmi, nawet niemowlętami.

Na świątecznym stole znalazły się przyrządzone na wiele sposobów ryby ze spółki Espersen w Koszalinie, znakomite sałatki znanej firmy Dega z Karniszewic, pyszny bigos tradycyjnie już przyrządzany przez ośrodek wczasowy Unitral w Mielnie, pieczywo i ciasta z renomowanych piekarni i ciastkarni Kaliszczak, Bajgiel i Poznańska, wędliny, owoce, napoje, słodycze. Każdy z dorosłych uczestników śniadania otrzymał gościniec w postaci paczki z żywnością, a wszystkie dzieci paczki z łakociami i zabawkami.

Świąteczne śniadania są dużym wyzwaniem organizacyjnym. Od pewnego czasu wspiera je inne koszalińskie stowarzyszenie - Lepszy Koszalin, którego przewodniczący Artur Wezgraj, radny miejski i kanclerz Politechniki Koszalińskiej, w tym roku sam uczestniczył w spotkaniu. Finansowego wsparcia udzielił także inny radny miejski z ramienia Lepszego Koszalina, lekarz Siergiej Karżanowski. Stałym już darczyńcom jest Adam Ostaszewski, młody koszaliński prawnik i społecznik, a także inny przedstawiciel środowiska prawniczego, adwokat Michał Płocica.

- Od młodego małżeństwa, które kiedyś korzystało z naszej pomocy, a teraz już sobie radzi bez nas, dostałem piękny świąteczny stroik - uśmiecha się Stefan Romecki. - O mnie też ktoś pamiętał. (zma)

Stefan Romecki podczas świątecznego śniadania.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież