Monday, Jun 24th

Last update04:33:09 AM GMT

You are here Koszalinianie Stefan Romecki Koszalinianie fundatorami śniadania Wielkanocnego

Koszalinianie fundatorami śniadania Wielkanocnego

Email Drukuj PDF
Graal

Prawie 250 osób - bezdomnych, bezrobotnych, samotnych i niezamożnych - uczestniczyło w śniadaniu Wielkanocnym zorganizowanym w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego przez Stefana Romeckiego i Komitet Obywatelski Miasta Koszalina. Najbardziej znany w Koszalinie kawaler (Orderu Uśmiechu) już dawno przestał liczyć, które to z kolei świąteczne śniadanie. Różnią się one od organizowanych w innych miastach w Polsce tym, że fundują je sami mieszkańcy, i że odbywają się w pierwszy dzień świąt. O koszalińskim fenomenie społecznym coraz głośniej jest w całej Polsce, wiele wskazuje na to, że znajdzie niebawem naśladowców w innych miastach.

W tym roku pomagało przy śniadaniu 15 osób, które postanowiły przeznaczyć swój świąteczny czas dla tych, którzy nie mają swoich domów, nie stać ich na urządzenie świąt lub czują się samotni. Przy stołach usługiwali pracownicy pubu GRAAL, którzy nie dość, że użyczają lokalu, to jeszcze sami włączają się w organizację. Każdy z uczestników otrzymał przy wyjściu paczkę żywnościową, a 50 dzieci cieszyło się z wręczonych paczek świątecznych z łakociami i zabawkami. Mamy mogły również wybrać swoim pociechom ubranka, przekazane już po raz kolejny przez handlowców z koszalińskiego "Manhattanu".

Organizacja śniadań świątecznych możliwa jest dzięki ogromnej ofiarności samych Koszalinian - przedsiębiorców i właścicieli firm, darczyńców prywatnych, wolontariuszy. W tym roku Komitetowi Obywatelskiemu Miasta Koszalina pomocy udzieliło inne stowarzyszenie, "Lepszy Koszalin", a jego prezes Artur Wezgraj, jednocześnie koszaliński radny oraz kandydat na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych, wsparł finansowo organizację spotkania. (tr)

"Witamy gości". Stefan Romecki już od rana oczekiwał na swoich gości przed wejściem do klubu GRAAL przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież