Thursday, Nov 14th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalinianie Goście

Goście

Ryszard Kaczorowski w Koszalinie (zdjęcia)

Email Drukuj PDF

R. KaczorowskiPrezydent rozpoczął wizytę od złożenia wieńców pod Pomnikiem Ofiar Bolszewizmu przed koszalińską katedrą, obejrzał w teatrze sztukę „Betlejem polskie”, spotkał się ze studentami Wyższego Seminarium Duchownego oraz Politechniki Koszalińskiej, odwiedził Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Kulminacyjnym momentem wizyty było podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Poprawiony: piątek, 16 kwietnia 2010 07:18

Ryszard Kaczorowski w Koszalinie (przemówienia)

Email Drukuj PDF

R. KaczorowskiPrezydent Ryszard Kaczorowski przyjechał do Koszalina na zaproszenie ówczesnego senatora RP, a późniejszego ambasadora RP w Indiach, Krzysztofa Majki i jego małżonki Zofii. Senator pełnił wówczas funkcję przewodniczącego społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.

Poprawiony: piątek, 16 kwietnia 2010 07:18

Dobiliśmy do brzegu

Email Drukuj PDF

R. KaczorowskiW katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie, który 22 grudnia 1990 roku przekazał insygnia władzy prezydenckiej Lechowi Wałęsie w dniu jego zaprzysiężenia na prezydenta, co symbolizowało nawiązanie ciągłości państwowej między II a III Rzeczypospolitą. Skazany przez w 1940 roku na śmierć przez NKWD, spotkał ją nieopodal Katynia, 70 lat później.

Poprawiony: czwartek, 15 kwietnia 2010 18:07