Tuesday, Nov 12th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Wydarzenia Stefan Romecki: Cieszymy się, że jest nas mniej

Stefan Romecki: Cieszymy się, że jest nas mniej

Email Drukuj PDF
Śniadanie

Stefan Romecki, znany nie tylko w Koszalinie społecznik, a od roku także poseł na Sejm, zorganizował wraz z przyjaciółmi z Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina kolejne śniadanie świąteczne dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Tradycyjnie już śniadania odbywają się w pierwszy dzień świąt w koszalińskim klubie Graal przy ulicy Piłsudskiego. Chociaż klub zmienił niedawno właścicieli, nie zmienił przyjaznego nastawienia do akcji społecznej - nowi użytkownicy już zapowiedzieli wsparcie oraz udzielanie gościny.

W tym roku nastroje organizatorów wyraźnie poprawiły się. - W latach poprzednich mówiłem często, że na śniadanie przychodzi coraz więcej osób, co nie powinno nas niestety cieszyć - mówi Stefan Romecki. - W tym roku, po raz pierwszy ubyło uczestników śniadania. Myślę, że to efekt wdrożenia w Polsce programu rządowego 500+. Nawet wśród tych, którzy przyszli, wielu nie było głodnych, a pragnęło jedynie otrzymać paczki z prezentami dla dzieci.

Romeckiego cieszy nie tylko mniejsze ubóstwo. - Kiedy przed dwudziestu kliku laty rozpoczynaliśmy działalność społeczną i charytatywną, byliśmy w Koszalinie jedynymi, którzy robili to na własną rękę w dużej skali. Wtedy często podkreślałem, że chciałbym zachęcić do takich działań innych. Nie spodziewałem się jednak, że nastąpi to tak szybko - dziś w Koszalinie takich akcji jest mnóstwo; ludzie działają w pojedynkę, w grupach, w szkołach, uczelniach, firmach, osiedlach, wśród sąsiadów.

Tegoroczną akcję wsparła finansowo fundacja "Potrafisz Polsko" - jej radzie przewodniczy Stanisław Tyszka z ruchu społecznego Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu, który zasłynął ostatnio zwróceniem kilkunastu tysięcy złotych otrzymanych jako sejmowa premia. Pomagali ofiarni jak zwykle harcerze, wśród nich Sebastian Sugalski, Bartosz Przybylski, Anna Śmigielska, Norbert Jurkiewicz, Alicja Rusińska, Amelia Pawlik. Tradycyjnie wsparły akcje firmy: Tesco, Unitral, Royal Greenland, Torg, Espersen, Coca-Cola, Dega, piekarnie i ciastkarnie Bajgiel, Kaliszczak, Poznańska oraz osoby indywidualne. (kw)

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież