Wednesday, Nov 13th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Wydarzenia Paweł Kukiz w Koszalinie: "Nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie!" (zdjęcia)

Paweł Kukiz w Koszalinie: "Nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie!" (zdjęcia)

Email Drukuj PDF
P.Kukiz

Od Koszalina rozpoczął Paweł Kukiz podróż wyborczą po Polsce, tutaj też, dosłownie kilka minut przed rozpoczęciem konferencji prasowej, otrzymał wiadomość ze swego sztabu, że liczba zebranych podpisów pod jego kandydaturą przekroczyła wymagane 100 tysięcy .

- Od piątku będę kandydatem na Prezydenta RP - oznajmił Paweł Kukiz.

Wizyta rozpoczęła się od zaimprowizowanej konferencji prasowej przed Politechniką Koszalińską, z "płonącymi ptakami" Władysława Hasiora w tle. Dalsza część przebiegała już w auli Politechniki, gdzie Paweł Kukiz prowadził dyskusję ze studentami i pracownikami naukowymi uczelni.

Tylko zmiana ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze może odebrać władzę partyjnym klanom, i dopiero wtedy państwo zostanie przywrócone obywatelom - to główna myśl przewodnia wszystkich wystąpień Pawła Kukiza w Koszalinie. Nie ukrywał też, że start w kampanii prezydenckiej jest dopiero początkiem i jednym z etapów w batalii o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. - Ostatecznym zwycięzcą ma nie być Paweł Kukiz, ale idea JOW - podkreślał wielokrotnie. - To ludzie stoją przed wami, nie Kukiz - mówił do dziennikarzy.

- Niosę ideę nowego państwa, ustroju, systemu dla naszej RP, przede wszystkim dla młodych ludzi, Polaków, by rozwijali swoje talenty w naszym kraju - mówił Kukiz. - Do tego jest potrzebny nowy system i zmiana ordynacji wyborczej, trzeba zreformować sądownictwo i prokuraturę, uwolnić rynek. Ustrój trzeba zmienić na taki, by służył obywatelom, a nie partyjnym klanom, które pod pozorem walki tak naprawdę tworzą system naczyń połączonych, a łączy ich jedno - łupienie obywateli.

Wieczorem, w gmachu Biblioteki Publicznej, kandydat spotkał się z mieszkańcami Koszalina. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów, nie wszystkim chętnym udało się wejść do środka, wielu stało w przejściach lub siedziało na schodach. Temperatura dyskusji była gorąca, jedynie pojedyncze osoby opuściły spotkanie przed zakończeniem, które nastąpiło dopiero po przekroczeniu czasu na jaki wynajęto salę.

Kandydat okazał się żywiołowym dyskutantem, który nie ograniczał się do zagadnień związanych z ordynacją wyborczą, chętnie wchodził w polemikę z uczestnikami spotkania, często schodząc ze sceny i podchodząc z mikrofonem do osób, z którymi toczył spór. Wielokrotnie otrzymywał też brawa, chociaż na sali znalazły się osoby nieprzekonane, proszące o wyjaśnienie wątpliwości, trafiali się też nieliczni, ale zdeklarowani obrońcy obecnego systemu politycznego, wśród których wyróżniała się radna koszalińskiego PiS Anna Mętlewicz.

Ze strony Koszalinian spotkało Pawła wiele miłych gestów. Przed wejściem do Politechniki student tej uczelni wręczył listę z 50 podpisami poparcia, które zebrał sam. Podobnie było w Bibliotece Wojewódzkiej, gdzie grupy z Koszalina, Bobolic i Grzmiącej wręczały listy z podpisami, które zebrano w ramach małych obywatelskich inicjatyw lokalnych. W restauracji tureckiej przy Rynku Staromiejskim, właściciele zaserwowali gratis smaczne ciasteczka. Podczas wieczornego spaceru po śródmieściu, wielu mijanych ludzi, zwłaszcza młodych, deklarowało swoje poparcie: "Ma pan mój głos!".

"Tak było wczoraj w Koszalinie" - napisał Paweł Kukiz zamieszczając zdjęcia ze spotkań w Koszalinie na swoim profilu fejsbukowym Prezydent Kukiz. "Do teraz nie potrafię ochłonąć! Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie! Po każdym takim spotkaniu wypełnia mnie potężna energia! Dziękuję!"

Stefan Romecki z grupą przyjaciół z Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina przekazali Pawłowi Kukizowi ponad 1200 podpisów z poparciem jego kandydatury zebranych w Koszalinie i okolicach. Kandydat udał się w dalszą podróż wyborczą po Polsce północnej - do Szczecina, następnie Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. (tr)

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież